Hlavní obsah

Provizorní česko-americký pár s trofejí. Na první turnaj to bylo dobré, líčila Siniaková

Všechno mělo být úplně jinak. A vítězky ženské čtyřhry na Roland Garros si to při přebírání trofeje určitě uvědomovaly. Tenistka Kateřina Siniaková se dala na poslední chvílí do kupy s Coco Gauffovou a potřetí v kariéře si sáhla na trofej pro vítězky French Open.

Foto: Jean-Francois Badias, ČTK/AP

Kateřina Siniaková s Američankou Coco Gauffovou ve finále čtyřhry

Článek

Předchozí dva tituly dobyla po boku Barbory Krejčíkové v letech 2018 a 2021, jenže loni na podzim na popud Siniakové spolupráci přerušily a obě si našly nové spoluhráčky. Siniaková Australanku Storm Hunterovou, Krejčíková Němku Lauru Siegemundovou. S tím, že na olympiádě v Paříži by Češky měly úspěšnou souhru obnovit.

„Není všem dnům konec. Co jsme dokázaly, je něco úžasného, a třeba dokážeme něco dalšího,“ nadhodila Krejčíková, která však na French Open ztroskotala v úvodním kole dvouhry a v deblu se Siegemundovou vypadly ve třetí rundě.

Cesta Siniakové k pařížské slávě byla hodně zašmodrchaná. Její parťačka Hunterová si v dubnu přetrhla achillovku a Taylor Townsendová, s níž česká tenistka postoupila do čtvrtfinále v Římě, si týden před French Open poranila v Rabatu kotník a odhlásila se. Co teď?

Naštěstí byla volná světová trojka v singlu Gauffová, která měla hrát původně s krajankou Jessicou Pegulaovou. Ta ale kvůli zranění vynechala celou antukovou sezonu. Townsendová tak napsala kamarádce, jestli by si nezahrála se Siniakovou. Dva dny před začátkem turnaje byl signován česko-americký pakt a vznikl z něj šampionský zápis.

„Opravdu jsem se snažila najít Američanku, protože za chvíli bude olympiáda. To byl můj plán. Na poslední chvíli se to ale nějak zvrtlo. Nejdřív jsem v Paříži ani nechtěla debl hrát. Pak se zranila i Taylor. Když mi psala, že bych si mohla zahrát s Kateřinou, tak jsem si hned řekla: Jo, půjdu do toho!“ tvrdila Gauffová. „Je jasné, že když už vyhrála několik grandslamů, tak bychom mohly mít docela dobrou šanci.“

Česko-americké dvojici ale nebyl prorokován žádný velký průlom, obě hráčky zastávají ve svých „domovských“ párech podobné role. Jenže S+G rychle vyvedly odborníky z omylu. První set na turnaji ztratily až v semifinále a nezastavil je ve finále ani italský pár Erraniová, Paoliniová.

„Díky tomu, že jsme opravdu dobré hráčky, jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře, tak to nebylo těžké se sladit,“ tvrdila Siniaková. „Trochu jsme jen potřebovaly zjistit, jak hraje ta druhá, ale z mé strany s tím nebyl problém. Opravdu jsme si věřily a myslím, že ta kombinace fungovala vážně dobře. Když jsme vyhrály dva, tři zápasy, tak nám to hodně pomohlo a získaly jsme sebevědomí.“

Vítězky otočily ve finále tie-break první sady ze stavu 3:5 a ve druhém setu už si šly pro výslužku. Gauffová jako jediná v zápase nepřišla o servis a po 107 minutách šampionky přijímaly gratulace.

„Na to, že jsme spolu hrály první turnaj, tak to bylo opravdu, ale opravdu dobré,“ rozesmála se česká hráčka, která se s Američankou podělí o prémii 590 tisíc eur hrubého (přes 14 milionů korun).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nejnovější články

NačítámNačíst další články