Článek
Smyczek byl z patnácti domácích účastníků poslední nadějí. Pětadvacetiletý hráč z počátku druhé stovky žebříčku (109.), který dosud nikdy na grandslamu nepřešel přes druhé kolo, statečně bojoval, ale pětisetovou bitvu s nenasazeným Španělem Marcelem Granollersem prohrál. "Bylo zajímavé být posledním Američanem ve hře. Ještě nikdy jsem neslyšel, aby na mě někdo křičel z hlediště: 'Jsi naše poslední naděje'. To pro mě byla novinka," konstatoval Smyczek.
Krize pokračuje
Propadák na domácím grandslamu je dalším z vrcholů krize amerického mužského tenisu; tím předchozím byl Wimbledon, na kterém se poprvé za 101 let stalo, že žádný z Američanů nepostoupil ani do třetího kola. USA potom poprvé od roku 1973 neměly zástupce v elitní dvacítce žebříčku ATP, od té doby se do ní alespoň znovu vrátil John Isner (nyní 17.). Ten na US Open vypadl také ve třetím kole a Smyczkův neúspěšný boj o záchranu americké cti prý ani nesledoval. "Raději se dívám na americký fotbal," řekl.
"Pojďme se raději bavit o ženách kolem (světové jedničky) Sereny Williamsové a Sloane Stephensové. Ty nám dělají větší radost," komentoval nedávno situaci v americkém tenisu uznávaný trenér Nick Bollettieri.