Hlavní obsah

Nosková nepotvrdila roli favoritky a v Rouenu vypadla ve 2. kole, končí i Fruhvirtová

Aktualizováno

Tenistka Linda Nosková nepotvrdila ve 2. kole turnaje v Rouenu roli favoritky a jako nasazená dvojka podlehla Nizozemce Suzan Lamensové 4:6, 1:6. Končí také Linda Fruhvirtová, která prohrála se Srbkou Olgou Danilovičovou 2:6, 6:3, 4:6.

Foto: Jaroslav Ožana, ČTK

Zklamaná Linda Nosková po pokaženém míčku

Článek

Nosková za stavu 2:5 odvrátila setbol a poprvé prolomila soupeřčino podání, ale sadu nakonec stejně ztratila. Ve druhé získala dvacetiletá Češka jediný game a při vzájemné premiéře se po necelé hodině a čtvrt musela sklonit před soupeřkou, která je na žebříčku o 36 míst níž.

Nosková si aspoň při letošním antukovém debutu připsala po středečním vybojovaném vítězství nad Američankou Bernardou Peraovou úspěšný vstup do turnaje. To se jí na předchozích turnajích v Indian Wells a Miami nepovedlo.

Devatenáctiletá Fruhvirtová v úvodním setu na soupeřku, která je v žebříčku o 120 příček výš, nestačila. Potom se ale zlepšila, vyrovnala a v rozhodující sadě se díky čisté hře při servisu Danilovičové ujala vedení 4:3. Brejk však nepotvrdila, vzápětí přišla posedmé v utkání o podání a tím i o celý zápas.

V Rouenu Fruhvirtová o víkendu nastoupila do kvalifikace, která se hrála souběžně s kvalifikačním turnajem Billie Jean King Cupu v Ostravě, z nějž se omluvila z rodinných důvodů a kvůli potížím se zápěstím. Do hlavní soutěže se dostala po odhlášení několika hráček a v 1. kole udolala za dvě a tři čtvrtě hodiny favorizovanou Rusku Annu Blinkovovou.

Tenisový turnaj žen v Rouenu (antuka, dotace 275.094 dolarů):
Dvouhra - 2. kolo:
Lamensová (Niz.) - NOSKOVÁ (2-ČR) 6:4, 6:1
Danilovičová (3-Srb.) - FRUHVIRTOVÁ (ČR) 6:2, 3:6, 6:4
Učidžimaová (5-Jap.) - Boissonová (Fr.) 1:6, 7:6 (7:4), 6:4
Bouzasová (Šp.) - Gračovová (Fr.) 6:3, 6:3.
Čtyřhra - čtvrtfinále:
Nosková, Chromačevová (1-ČR/Rus.) - Peraová, Ruseová (USA/Rum.) 7:6 (7:5), 3:6, 10:7.
Tenisový turnaj žen ve Stuttgartu (antuka, dotace 1,064.510 dolarů):
Dvouhra - 2. kolo
Mertensová (Belg.) - Šnajderová (8-Rus.) 6:2, 7:6 (7:5)
Sabalenková (1-Běl.) - Potapovová (Rus.) bez boje
Paoliniová (5-It.) -Niemeierová (Něm.) 6:1, 7:5
Alexandrovová (Rus.) - M. Andrejevová (6-Rus.) 6:3, 6:2
Ostapenková (Lot.) - Navarrová (7-USA) 7:5, 3:6, 6:2
Tenisový turnaj mužů v Barceloně (antuka, dotace 2,889.200 eur):
Dvouhra - 2. kolo:
Alcaraz (1-Šp.) - Djere (Srb.) 6:2, 6:4
Davidovich (Šp.) - Rubljov (4-Rus.) 7:5, 6:4
Chačanov (Rus.) - Munar (Šp.) 7:5, 6:4
De Minaur (5-Austr.) - Fearnley (Brit.) 6:1, 6:2
Tenisový turnaj mužů v Mnichově (antuka, dotace 2,5 milionu eur):
Dvouhra - 2. kolo:
F. Cerúndolo (5-Arg.) - Ševčenko (Rus.) 6:3, 6:2
Goffin (Belg.) - Navone (Arg.) 0:6, 7:5, 6:1
Bergs (Belg.) - Dedura-Palomero (Něm.) 6:1, 6:1
Marozsán (Maď.) - Humbert (4-Fr.) 6:4, 6:4
Související témata: