Samson zdolala Siniakovou. Grandslamové vítězky vyzrály na česko-slovenský pár juniorek

Šestnáctiletá tenistka Laura Samson vyhrála na antukovém turnaji WTA v Praze „české derby“ proti nasazené dvojce Kateřině Siniakové 1:6, 7:5, 6:3 a je ve čtvrtfinále. Postoupila také Linda Nosková, jejíž soupeřka Eva Lysová z Německa za stavu 6:2, 2:1 pro Češku skrečovala. Skončila Dominika Šalková, Polce Magdaleně Frechové vzdala při skóre 4:6, 7:6, 2:2 kvůli zranění nohy. Úspěšný návrat po více než půl roce zažily Siniaková s Barborou Krejčíkovou, které porazily v generálce před obhajobou olympijského zlata v 1. kole čtyřhry česko-slovenskou dvojici Samson, Renáta Jamrichová 6:3, 6:4.

Není to stoprocentní. Možná trošku lituji, že jsem včera z turnaje neodstoupila, ale debl s Bárou je lákadlo, říká indisponovaná Kateřina SiniakováVideo: Sport.cz

Čerstvá wimbledonská vítězka ze čtyřhry a nasazená dvojka pražského turnaje Siniaková se překvapivě hodně trápila v pondělním duelu s americkou kvalifikantkou Louisu Chiricovou, kterou porazila až po velké bitvě 7:5, 4:6, 6:3.

Siniakovou včera trápily zdravotní potíže. Neodjela na plánované setkání s premiérem Petrem Fialou, ale kvůli vyčerpání zamířila do nemocnice. Její problémy se projevily v utkání s talentovanou Laurou Samsonovou, která udolala favoritku ve třech setech (1:6, 7:5, 6:3) a prošla do čtvrtfinále.

Kateřina Siniaková vyrobila 11 dvojchyb a prohrála ho za dvě hodiny a 18 minut.

Je to pro mě něco nového, zatím největší vítězství kariéry, měla po výhře nad Siniakovou radost šestnáctiletá Laura Samson Video: Sport.cz

Přitom zahájila dnešní zápas lépe. V prvním setu utekla do vedení 5:0 a dotáhla ho za 36 minut. Ve druhé sadě ale začala čerstvá wimbledonská šampionka ze čtyřhry více chybovat a Samson se vrátila do hry. Za stavu 5:4 sice ještě set nedopodávala, po dalším brejku však už ve 12. hře uspěla a srovnala.

Ve třetím setu se Samson nevzdala ani za nepříznivého stavu 1:3. Pěti gamy za sebou naopak vývoj otočila a slavila dosud největší vítězství v kariéře.

To devatenáctiletá Nosková, která v Praze obhajuje loňskou finálovou účast, postoupila včera z prvního kola bez větších problémů. O pět let starší Ukrajinku Katarinu Zavackou porazila 6:3, 6:2 za hodinu a sedmnáct minut. Její dnešní utkání nenaplnilo kvótu minimálně dvou odehraných setů. Nosková první s přehledem vyhrála a po třech gamech druhého jí soupeřka vzdala.

Jako první z českých tenistek zasáhla do úterních bojů Dominika Šalková. Svůj zápas však nedotáhla do konce, protože se zranila. Duel proti nasazené šestce Magdaleně Frechové z Polska vzdala za stavu 4:6, 7:6, 2:2 kvůli zranění nohy.

Dvacetiletá Šalková živila dlouho proti 57. hráčce světa naději na velký obrat. Poté co ztratila první set a ve druhém prohrávala 0:4, získala dalších šest ze sedmi gamů a vynutila si tiebreak. V něm vyhrála šest míčků při soupeřčině servisu a po vítězství 7:4 si vynutila třetí sadu.

V ní byla nejprve ve třetím gamu přerušena hra kvůli nevolnosti jedné z fanynek. Následně si za stavu 2:2 a 40:40 Šalková podvrtla levý kotník. Vyžádala si pauzu na ošetření, po ní se ale rozhodla utkání skrečovat.

Šampionky zase pohromadě. Velice dobrý výkon, sehráli jsme se, pochvaloval si po vítězném deblu pár Krejčíková, SiniakováVideo: Sport.cz

Program dne úspěšně zakončily Krejčíková se Siniakovou. Několikanásobné grandslamové šampionky, které spolu naposledy hrály vloni v listopadu v Poháru Billie Jean Kingové, porazily v přípravě před olympijskými hrami v Paříži Jamrichovou a Samson za hodinu a 13 minut. Ve čtvrtfinále narazí na australsko-tureckou dvojici Priscillu Honovou, Zeynep Sönmezovou.

Jistotu semifinále již mají Lucie Šafářová a Američanka Bethanie Matteková-Sandsová. Jejich čtvrtfinále s českou dvojicí Šalková, Barbora Palicová se ve středu neuskuteční kvůli zranění Šalkové.