Článek
Navrátilová, o níž se často mluví v souvislosti s možnou spoluprací s českou jedničkou Petrou Kvitovou, se nechala slyšet, že by ráda využila své taktické a strategické know how, jímž by mohla dostat ze hry potenciálních svěřenců maximum.
„Tohle zkrátka nejde ničím nahradit, osobně si to rozebrat a dostat se do jádra hry. A to je možné dělat opravdu jen se špičkovými hráči, když se snažíte najít tu tenkou hranu úspěchu. Jde třeba o bekhendový slajs nebo volej, který můžete použít jednou nebo dvakrát za zápas, ale mohou být rozdílem mezi vítězstvími a porážkami," vysvětlovala vítězka osmnácti grandlsamových turnajů ve dvouhře výhody možné spolupráce.
Nicméně zatím se stále žádný seriózní zájemce či zájemkyně o její služby neozval. „Baví mě dostávat se do těch největších detailů sportu. Jsem si jistá, že se to stane (trénování někoho ze současné špičky)," uvedla pražská rodačka.
Lendl: Trénovat jen, když to bude mít smysl
To Ivan Lendl během US Open prohlásil, že by byl při případném výběru nového svěřence velmi vybíravý. O spolupráci by uvažoval jen v případě, že by to celé „dávalo správný smysl".
„Ani s Andym by to neklaplo, kdyby se ozval o dva roky dříve nebo o dva roky později. Musí to být někdo, u koho cítím, že mu mohu něco nabídnout. Kdyby šlo třeba o Johna Isnera, asi bych mu nebyl schopen radit, jak trefovat servis," vzal si Lendl za příklad amerického bombarďáka.
Někdejší dlouholetá světová jednička se před novináři ještě jednou vrátila k důvodům, které vedly k ukončení spolupráce s Murraym, jehož dovedl mimo jiné k titulům na US Open a ve Wimbledonu.
„Šlo o kombinaci mnoha věcí, jako třeba o to, že jsem hrál víc veteránských turnajů nebo o to, že se jedna z mých dcer vrátila domů. Navíc mojí matce je už 79 let a žije v Praze, potřebuji tedy jezdit do České republiky častěji než dřív. A to věčné létání je osina v pr....," řekl Lendl.