Naprosté dno! Bývalá elitní tenistka zlomila smutný rekord

V tenise dosáhla na výsledky, o kterých se většině hráček může jen zdát. Byla 22. tenistkou na světě, vyhrála tři singlové turnaje na okruhu WTA, na odměnách si vydělala přes 10 milionů dolarů. Přesto si teď čínská tenistka Šuaj Čang připsala smutný rekord. Na probíhajícím turnaji v Cincinnati totiž prohrála svůj 22. singlový zápas v řadě, čímž mimo jiné překonala i 24 let starý rekord z mužského okruhu ATP.

Čínská tenistka Šuaj Čang gratuluje k postupu Karolíně Plíškové.

Šest tenistek včetně světové sedmičky a olympijské šampionky Čeng Čchin-wen má v elitní stovce Čína. V lednu minulého roku byla mezi největšími hvězdami druhé nejlidnatější země světa i Šuaj Čang.

To vše je však již dávno pryč. Dnes se pětatřicetiletá tenistka trápí v tenisovém pralese, když jí patří příčka na konci sedmé stovky. A to je na hráčku, která si zahrála čtvrtfinále Australian Open či Wimbledonu, smutný závěr kariéry.

Tenisové peklo hráčky, která byla kdysi postrachem pro každou soupeřku, však nabírá na stále větších obrátkách. Nic na tom nezměnil ani probíhající turnaj v Cincinnati, kde nestačila v prvním kole na Rusku Šnajderovou.

Porážka od světové dvacítky by jistě nebyla nic hrozného, kdyby se nejednalo o fakt, že šlo o její 22. porážku ve dvouhře v řadě, čímž mimo jiné překonala i 24 let starý rekord z okruhu ATP, který držel Američan Vince Spadea. Mezi ženami vlastnila nechtěný primát Nizozemka Rusová, která však nasbírala „jen“ osmnáct nezdarů v řadě.

Děsivá statistika Šuaj Čang se začala psát druhý únorový den roku 2023, kdy si ve druhém kole turnaje v Lyonu padla s Belgičankou Zanevskou. Od té doby se zúčastnila dalších 21 turnajů, aby si vždy po úvodním duelu balila kufry. Na děsivé sérii tenistky mají podíl mimo jiné i Češky Petra Kvitová, Tereza Martincová či Karolína Plíšková.

Aspoň trošku radosti v tenisové temnotě dávají bývalé světové dvojce ve čtyřhře Šuaj Čang deblové zápasy, kde si drží lehce negativní bilanci 21:22.