Nadal je v Bastadu ve čtvrtfinále, s odřeným loktem vyřadil Brita Norrieho

Španělský tenista Rafael Nadal postoupil na antukovém turnaji v Bastadu do čtvrtfinále. V druhém kole bývalý první hráč světového žebříčku porazil pátého nasazeného Brita Camerona Norrieho dvakrát 6:4. Dalším protivníkem osmatřicetiletého vítěze 22 grandslamů bude Mariano Navone z Argentiny.

Rafael Nadal slaví postup do dalšího kola

Nadal se ve dvouhře naposledy představil na Roland Garros a kvůli přípravě na olympiádu vynechal Wimbledon. V Bastadu se na kurty vrátil po téměř dvouměsíční pauze a v prvním kole vyřadil domácího Lea Borga, syna švédské tenisové legendy Björna Borga.

S Norriem v druhém setu prohrával už 1:4, pak mu ale i s odřeným loktem po pádu na zem dvakrát sebral podání a získal pět gamů za sebou. „Je to příjemný pocit. Hraju dobrý tenis, jen musím být agresivnější,“ citovala Nadala agentura AFP.

Antukový král, jenž kvůli zdravotním potížím klesl v pořadí ATP až na 261. místo, vyhrál bastadský turnaj před 19 lety, kdy ve finále zdolal Tomáše Berdycha.