TENIS ONLINE: Bitvu nervů v tie-breaku zvládla Muchová. K semifinále jí chybí jediný set

Výzva jako hrom. Tenistka Karolína Muchová čelí ve čtvrtfinálové bitvě na turnaji v Pekingu síle Aryny Sabalenkové. Druhá hráčka světového žebříčku prohrála naposledy 10. srpna. Běloruska tak táhne patnáctizápasovou šňůru výher, včetně triumfu na US Open. Češka se také prezentuje výtečnou formou, když od neúspěšného semifinále na dvorcích Flushing Meadows ještě nenašla přemožitelku. Zápas můžete sledovat v podrobné online reportáži na Sport.cz.

Karolína Muchová během turnaje v Pekingu

Karolína Muchová, která se v létě vrátila na kurty po devítiměsíční pauze kvůli zraněnému zápěstí, ještě v hlavním městě Číny nenechala soupeřkám jediný set. Ba co víc, drtí je na počkání. Ve čtyřech zápasech jim dovolila pouhých dvanáct gamů. Cristině Bucsaová od ní dokonce v osmifinále schytala kanára.

Nicméně Aryna Sabalenková – to je úplně jiný level. Silná hráčka nejen tenisovým uměním, ale i postavou si brousí zuby na post světové jedničky. Svoji nejdelší vítěznou sérii v kariéře hodlá protáhnout. V Pekingu také neztratila jediný set, pustila však šestnáct gamů. Přitom sehrála o jedno utkání méně než její dnešní soupeřka.

S vítězkou letošního Australian Open a US Open se Muchová střetne počtvrté. A má před sebou výzvu vylepšit stav vzájemných duelů. Zatím s ní má bilanci 2:1. Uspěla s ní v roce 2023 na betonech v Cincinnati a v semifinále French Open. Vždy při ztrátě jednoho setu. Naopak v roce 2019 padla 0:2 na tvrdém povrchu v čínském městě Ču-Chaj.