Článek
Armádního specialistu McIntoshe připravila o část levé nohy pod kolenem v prosinci 2010 nášlapná mina. V armádě zůstal a konec léta tráví ve Flushing Meadows, kde pracuje za 7,75 dolaru na hodinu jako jeden z 250 podavačů míčů.
"Nejsem nic zvláštního. Nepovažuju se za zraněného bojovníka. Když mám na sobě uniformu, ani to nepoznáte. A to je můj největší cíl i tady," uvedl McIntosh, jenž se snaží navzdory protéze zůstat "neviditelný".
Svou práci dělá dobře
Zatím působil převážně na vedlejších kurtech, nicméně na jeden zápas se už dostal i na druhý největší dvorec Louise Armstronga. "Na začátku utkání se mi nedařilo, ale i když jsem ho viděla, pomyslela jsem si 'OK, jsi v pohodě. Život je fajn,'" uvedla Francouzka Pauline Parmentierová, jak pozitivní vliv na ni měla McIntoshova přítomnost. "Svou práci dělal dobře, velmi dobře," dodala soupeřka Petry Kvitové pro třetí kolo.
O nápadu dostat se jako podavač míčků na US Open začal McIntosh přemýšlet letos během takzvaných Warrior Games, sportovní soutěže pro zraněné vojáky. Přihlásil se společně s dalšími zhruba 600 lidmi a výběrem prošel.
Tenisák jako granát
"Ptali se mě, jestli umím házet tenisákem. Tak jsem jim řekl: 'Házel jsem granáty, takže bych řekl, že tenisáky zvládnu,'" dodal muž, jenž se na střední škole věnoval atletice a nyní uvažuje o účasti na paralympijských hrách v roce 2016.
I když McIntosh jako nováček vzbudil letos více pozornosti, není jediným podavačem míčků na US Open s protézou. Už loni byla ve Flushing Meadows tenistům k ruce šestadvacetiletá Denise Castelliová, jež působí i na letošním turnaji.