Krejčíková si semifinále v Birminghamu nezahraje. Siniaková nedohrála

Česká tenistka Barbora Krejčíková prohrála ve čtvrtfinále travnatého turnaje v Birminghamu s Ruskou Anastasijí Potapovovou 1:6, 4:6. Na turnaji v Berlíně usiluje o semifinále Kateřina Siniaková proti Jessice Pegulaové z USA.

Barbora Krejčíková v Birminghamu

Světová pětadvacítka Krejčíková nenavázala na výhry nad Australankou Dariou Savilleovou a Britkou Harriet Dartovou, při nichž neztratila ani set. Potapovové nevzala jediný servis, když nevyužila ani jeden ze tří brejkbolů.

Dvojnásobná vítězka Roland Garros z roku 2021 Krejčíková nezachytila úvod zápasu a brzy prohrávala 0:5. Hrozbu „kanára“ sice česká tenistka odvrátila, turnajová sedmička Potapovová však sadu ovládla.

Druhý set byl vyrovnanější. Krejčíková si ale nevypracovala jediný brejkbol a Potapovová naopak v sedmé hře její servis znovu prolomila. Za stavu 4:5 měla ještě Krejčíková při servisu soupeřky vedení 30:0, třiadvacetiletá Potapovová ale poté čtyřmi míčky za sebou duel doservírovala.

Siniaková čtvrtfinále v Berlíně s Pegulaovou kvůli dešti nedohrála

Kateřina Siniaková dnešní čtvrtfinále turnaje v Berlíně s Američankou Jessicou Pegulaovou kvůli nepříznivému počasí nedohrála. Utkání bylo za stavu 6:7, 6:3, 2:4 z pohledu české hráčky přerušeno kvůli dešti a následně odloženo na sobotu. V lepší pozici před dohrávkou je turnajová čtyřka Pegulaová, která má v rozhodujícím třetím setu náskok brejku.

Osmadvacetiletá Siniaková odvrátila v prvním setu čtyři setboly, prohrála ale ve zkrácené hře 2:7. Ve druhé sadě rodačka z Hradce Králové získala díky dvěma brejkům vedení 4:1 a srovnala.

Na začátku třetího setu přišla Siniaková o servis, navíc po jedné ze smečí uklouzla na trávě a vzala si pauzu na ošetření. Na kurt se vrátila s obvázaným pravým stehnem. Za stavu 2:4 byl duel přerušen a po necelých dvou hodinách kvůli nepříznivé předpovědi také odložen.

Vítězka utkání narazí v semifinále na Tunisanku Uns Džábirovou, nebo Američanku Cori Gauffovou. Ty se stejně jako Ruska Anna Kalinská a Běloruska Aryna Sabalenková dnes na kurt nedostaly. Jedinou semifinalistkou je zatím Běloruska Viktoria Azarenková, která postoupila po skreči Jeleny Rybakinové z Kazachstánu za stavu 3:1 v prvním setu.

EURO 2024 v Německu

Mistrovství Evropy ve fotbale, které se hraje v deseti německých městech od 14. června do 14. července 2024, se posunulo do vyřazovací fáze. Česká reprezentace obsadila v základní skupině čtvrté místo a do play off nepostoupila.