Krejčíková se Siniakovou před obhajobou zlata na OH ovládly turnaj v Praze

Parádně vyšla generálka na olympiádu v Paříží českému tenisovému páru Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková. Obhájkyně zlata z her v Tokiu vyhrály čtyřhru na turnaji WTA v Praze, když ve finále zdolaly česko-americký pár Lucie Šafářová, Bethanie Matteková-Sandsová 6:3, 6:3.

Obnovená spolupráce zafungovala a teď zlato z olympiády! Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou ovládly turnaj v Praze. Video: Sport.cz

Turnajové jedničky Krejčíková se Siniakovou se spolu představily poprvé od loňského listopadu, kdy si daly na popud Siniakové přestávku. V přípravě na olympijský start prošly soutěží bez ztráty setu. V Paříži je čeká už v sobotu duel 1. kola proti tchajwanskému páru Čchan Chao-Ling, Čchan Jüng-žan.

Sedmatřicetiletá Šafářová korunovala v Praze svůj krátkodobý návrat na kurty, během nějž si letos zahrála na turnaji v Olomouci či Starých Splavech. S Mattekovou-Sandsovou, s níž získala pět grandslamových titulů, si zahrála po téměř šesti letech.

Krejčíková se Siniakovou měly od začátku vývoj finále ve svých rukou. Přestože přišly o vedení 2:0, v pátém gamu prolomily podání soupeřek znovu a úvodní sadu vyhrály za 37 minut. Také ve druhém setu získaly několikanásobné grandslamové šampionky Krejčíková se Siniakovou brzký brejk a utekly do vedení 3:0. Duel poté doservírovaly k vítězství.

Program turnaje Livesport Prague Open dnes vyvrcholí finálovým duelem dvouhry. O titul se utkají Polky Magda Linetteová a Magdalena Frechová.