Hvězda juniorského Roland Garros Valentová došla v Doksech až k titulu

Sedmnáctiletá Tereza Valentová vyhrála turnaj v Doksech a Starých Splavech. Dvojnásobná vítězka letošních juniorských soutěží Roland Garros ve finále porazila 6:3 a 7:5 o sedm let starší krajanku Anetu Kučmovou.

Mladá česká tenistka Tereza Valentová na archivním snímku.

Valentová na začátku června na grandslamu v Paříži vyhrála dvouhru i čtyřhru a formu potvrdila i na antukovém turnaji ITF Macha Lake Open. Na cestě do finále ztratila jediný set, když musela otáčet semifinále s Korejkou Čang So-čong.

Na okruhu ITF si Valentová připsala pátý titul. Všechny úspěchy navíc zaznamenala letos a ve finálových zápasech má bilanci pěti vítězství a jediné porážky, kterou zaznamenala v květnu v rakouském Annenheimu.

Tenisový turnaj ITF žen Macha Lake Open ve Starých Splavech, Doksech (antuka, dotace 60.000 dolarů):

EURO 2024 v Německu

Mistrovství Evropy ve fotbale, které se hraje v deseti německých městech od 14. června do 14. července 2024, se posunulo do vyřazovací fáze. Česká reprezentace obsadila v základní skupině čtvrté místo a do play off nepostoupila.