Sinner postoupil na Roland Garros do osmifinále bez ztráty setu

Druhý tenista světa Jannik Sinner i trojka žebříčku Carlos Alcaraz postoupili na grandslamovém Roland Garros hladce do osmifinále. Italský vítěz letošního Australian Open Sinner porazil Rusa Pavla Kotova třikrát 6:4, bývalá světová jednička Španěl Alcaraz přehrál Sebastiana Kordu z USA 6:4, 7:6, 6:3.

Sestřih zápasu Sinner–KotovVideo: sntv

Sinner prochází zatím antukovým turnajem v Paříži bez ztráty setu. V boji o čtvrtfinále se utká s domácím Corentinem Moutetem. Alcaraze čeká vítěz rozehraného duelu mezi Američanem Benem Sheltonem a Félixem Augerem-Aliassimem z Kanady, který byl kvůli dešti přeložen na sobotu.

Dvaadvacetiletý Sinner je v osmifinále Roland Garros počtvrté. Nejdál se v Paříži dostal před čtyřmi lety do čtvrtfinále. V duelu s o tři roky starším Kotovem zahrál 36 vítězných míčů, ani jednou nepřišel o servis a k triumfu mu stačily tři brejky. Dál také živí šanci na to, aby se stal po turnaji světovou jedničkou.

O rok mladší Alcaraz, jenž na turnaji obhajuje loňské semifinále, přehrál Kordu za dvě hodiny a 42 minut. Vyrovnaný byl duel jen ve druhém setu, který španělský favorit získal 7:5. Jinak měl zápas pod kontrolou a v pátém vzájemném zápase syna českého grandslamového šampiona Petra Kordy počtvrté porazil.

Dohrála naopak turnajová šestka Andrej Rubljov. Šestadvacetiletý Rus prohrál s Matteem Arnaldim 6:7, 2:6, 4:6 a podruhé za sebou nestačil ve 3. kole v Paříži na soupeře z Itálie. Vloni vypadl ve stejné fázi s Lorenzem Sonegem. Rubljov se ani při 26. startu na grandslamech nepodívá do semifinále.

French Open (antuka, dotace 53,5 milionu eur):
Muži:
Dvouhra – 2. kolo:
Etcheverry (28-Arg.) – Rinderknech (Fr.) 3:6, 6:7 (8:10), 6:1, 5:0 skreč.
Dvouhra – 3. kolo:
Sinner (2-It.) – Kotov (Rus.) 6:4, 6:4, 6:4
Arnaldi (It.) – Rubljov (6-Rus.) 7:6 (8:6), 6:2, 6:4
Tsitsipas (9-Řec.) – Čang Č'-čen (Čína) 6:3, 6:3, 6:1.
Cocciarettová (It.) – Samsonovová (17-Rus.) 7:6 (7:4), 6:2
Danilovičová (Srb.) – Vekičová (Chorv.) 0:6, 7:5, 7:6 (10:8)
VONDROUŠOVÁ(5-ČR) – Paquetová (Fr.) 6:1, 6:3
Tausonová (Dán.) – Keninová (USA) 6:2, 7:5
Šwiateková (1-Pol.) – BOUZKOVÁ (ČR) 6:4, 6:2
Džábirová (8-Tun.) – Fernandezová (31-Kan.) 6:4, 7:6 (7:5)
Potapovová (Rus.) – Wang Sin-jü (Čína) 7:5, 6:7 (6:8), 6:4
Siegemundová, KREJČÍKOVÁ (4-Něm./ČR) – Piterová, Schmiedlová (Pol./SR) 6:4, 6:0
KOLODZIEJOVÁ, SISKOVÁ (ČR) – Alexandrovová, Pavljučenkovová (Rus.) 6:4, 7:6 (8:6)
NOSKOVÁ, Mihalíková (ČR/SR) – Jacquemotová, Tanová (Fr.) 7:6 (7:1), 6:2