Nosková má skalp bývalé světové jedničky. Slaví i Krejčíková a Bouzková

Česká tenistka Linda Nosková získala na trávě prestižního podniku v Berlíně v prvním kole skalp bývalé světové jedničky Angelique Kerberové. Devatenáctiletá česká hráčka zdolala někdejší wimbledonskou šampionku z Německa 7:6, 2:6, 6:4 a na zeleném pažitu si připsala teprve druhou výhru na okruhu WTA v kariéře. Barbora Krejčíková v prvním kole v Birminghamu zdolala 6:1, 7:6 Dariu Savilleovou z Austrálie a připsala si první vítězství po pěti porážkách. Na výhru bývalá světová dvojka čekala od února. Dál jde i Marie Bouzková. Vstup do turnaje nevyšel finalistce předchozí akce v Nottinghamu Karolíně Plíškové, která proti Caroline Dolehideové z USA promarnila dva mečboly a prohrála 6:2, 3:6, 6:7.

Sestřih zápasu Nosková - KerberováVideo: sntv

Nosková získala úvodní set v tie-breaku 7:4, závěr druhého se jí ale nepovedl. Dvakrát přišla o podání a trojnásobná grandslamová šampionka srovnala. Třetí sadu nakonec rozhodl jediný úspěšný brejk české hráčky ve třetím gamu, o 17 let starší soupeřku zdolala za dvě hodiny.

Krejčíková poprvé od února vyhrála

Osmadvacetiletá Krejčíková v prvním setu potvrdila roli turnajové dvojky a získala ho za 27 minut. Druhou sadu musela vítězka Roland Garros z roku 2021 vybojovat v tie-breaku, který pro sebe rozhodla poměrem 7:5.

Osmá nasazená Bouzková musela duel s Watsonovou, startující na divokou kartu, po nevydařeném startu otáčet. Po zisku druhé sady ale v rozhodujícím setu opět přišla jako první o servis a zápas zachránila až v koncovce. Od stavu 2:5 získala pět gamů v řadě a po takřka třech hodinách boje proměnila druhý mečbol.

Ve druhém kole Krejčíková nastoupí proti domácí Harriet Dartové. S Britkou se loňská finalistka turnaje v Birminghamu na okruhu WTA ještě nepotkala. Bouzkovou čeká duel s Dianou Šnajderovou z Ruska, jediný vzájemný zápas Češka vloni vyhrála.

Plíškové se v Birminghamu nepodařilo navázat na vydařené vystoupení z minulého týdne. Proti Dolehideové, která do hlavní soutěže postoupila až jako šťastná poražená z kvalifikace, nevyužila v desátém gamu třetí sady na returnu dva mečboly a Američance nakonec po dvou hodinách hry v tie-breaku podlehla 5:7.

Čtyřhra - 1. kolo:
Schuursová, Stefaniová (2-Niz./Braz.) - VONDROUŠOVÁ, Krawczyková (ČR/USA) 6:3, 6:4.
Birmingham (tráva, dotace 267.082 dolarů):
Dvouhra - 1. kolo:
KREJČÍKOVÁ (2-ČR) - Savilleová (Austr.) 6:1, 7:6 (7:5)
BOUZKOVÁ (8-ČR) - Watsonová (Brit.) 3:6, 6:4, 7:5
Dolehideová (USA) - PLÍŠKOVÁ (ČR) 2:6, 6:3, 7:6 (7:5)
Mertensová (5-Belg.) - Wozniacká (Dán.) 6:4, 6:1
Dartová (Brit.) - Učidžimaová (Jap.) 6:3, 6:3
Putincevová (Kaz.) - Burelová (Fr.) 6:3, 6:4
Šnajderová (Rus.) - Rajecká (Brit.) 7:5, 6:3
Kalininová (Ukr.) - Boulterová (Brit.) 6:3, skreč

EURO 2024 v Německu

Mistrovství Evropy ve fotbale se hraje v deseti německých městech od 14. června do 14. července 2024. Nechybí ani český národní tým pod vedením nového trenéra Ivana Haška, v základní skupině F se Češi střetli s Portugalskem, Gruzií a čeká je také zápas s Tureckem.