Článek
Momentálně není na světě moc lepších tenistek, než je 23letá rodačka z Minsku. Za uplynulých devět měsíců vyhrála čtyři turnaje včetně Ostrava Open. Na grandslamech se ale Sabalenkové nedařilo, až do Wimbledonu se na nich nikdy nedostala přes osmifinále. Na trávě v All England Clubu se však našla.
„Na tenhle povrch má velkou hru. Dává strašné rány ze servisu i při výměnách. Nebude čas na nějaké přemýšlení nad taktikou. Musím dělat rychlá rozhodnutí," řekla Plíšková. Kromě ‚bombardování' ze strany soupeřky ji ale čeká i solidní příval decibelů.
V minulosti si výraznými skřeky na kurtu pomáhala celá řada špičkových tenistů včetně Moniky Selešové, Sereny Williamsové, Viktorie Azarenkové, ale třeba i Jimmyho Connorse.
Hlasité zvuky jim pomáhaly získávat na dvorci rytmus a zvyšovaly tvrdost úderů. Z kurtů, kde je od diváků vyžadován naprostý klid při výměnách, se paradoxně čas od času ozýval solidní vřískot. V případě Sabalenkové jde takřka o pravidlo.
„Jde o podvádění a mělo by přestat," je neoblomná tenisová legenda Martina Navrátilová.
Už když hrála Sabalenková na Australian Open 2018 s Ashleigh Bartyovou, vyvolával její zvukový doprovod velké rozpaky.
„Tohle chrochtání na hřišti je třeba vymýtit. Je to naprosto směšné a ostudné," napsal tehdy bývalý australský hráč Todd Woobridge.
O tři roky později však Sabalenková stále nedrtí soupeřky jen brutálními údery, ale také zvuky, za které by se nemuseli stydět zpěváci kapel od AC/DC po Whitesnake.
„Do tenisu Sabalenkové se snadno zamilujete, ale ty její výkřiky všechno přebijí," napsali o ní v New York Times.
„Já mám ale taky zbraně, které jí mohou uškodit," jde do wimbledonské bitvy s otevřeným hledím Plíšková. V pěti zápasech ještě neztratila ani set. Co na to běloruská siréna?
Zobrazit příspěvek na Instagramu