Článek
Trojnásobný wimbledonský šampion si měl původně odpykat 2,5 roku za maření insolvenčního řízení, nakonec byl ale propuštěn po osmi měsících. Londýnský soud ho poslal za mříže loni v dubnu kvůli zatajování majetku či nezákonnému převodu stovek tisíc eur, aby se vyhnul vyrovnání dluhů po vyhlášení bankrotu.
Trest si nejprve odpykával v nechvalně proslulé věznici ve věznici Wandsworth a následně byl přesunut do zařízení v Huntercombe.
It was an extraordinary celebrity fall, writes @henrymance.
Boris Becker was the youngest man to win Wimbledon.
He amassed $25mn in prize money.
He was Germany’s most famous sportsman and Britain’s favourite German.
But last year he went to prison 🧵https://t.co/3YS47kA99F pic.twitter.com/w84E22LGkW
— Financial Times (@FinancialTimes) February 25, 2023
„Lidé tam řvali, mlátili do dveří. Byl jsem obklopen vrahy, drogovými dealery a pašeráky. Zprvu se hodně bojíte, protože chlápek vedle vás zabil dva lidi vlastníma rukama. Ve vězení strávil už 18 let. A teď je to váš kámoš," popisoval v rozhovoru pro Financial Times realitu v britském vězení.
Jako jeden z nezapomenutelných momentů z pobytu za mřížemi vypíchl nečekaný dopis, který ho dohnal k slzám. Byl od jeho krajana a někdejšího reprezentačního kolegy, ale také neoblíbeného rivala Michaela Sticha.
„Byl srdečný, emocionální, laskavý. Když jsem ho četl, tak jsem se rozplakal. Tenhle chlap, kterého jsem vždy nenáviděl, mi do vězení napsal ten nejlepší dopis," cenil si Becker třístránkového vzkazu od tenisového kolegy.
„Když jsem to četl, tak jsem si říkal, že jsem udělal spoustu chyb, ale musel jsem také udělat pár dobrých věcí," pokračoval.
Becker sice zažil velký životní pád a těžkou zkoušku, nicméně nespadl na úplné dno. Ruce pryč od něj nedal třeba jeho celoživotní sponzor Puma či stanice Eurosport, kde pracuje jako tenisový expert, a další partneři.
„Jsem si dobře vědom, že jsem dostal druhou šanci," uvedl kajícně šestinásobný grandslamový šampion.