Článek
V přísné karanténě v Melbourne je kvůli opatřením proti šíření nákazy covid-19 přes 70 tenistů včetně Barbory Strýcové, Barbory Krejčíkové, Kateřiny Siniakové nebo Tomáše Macháče. Hráči v přísné karanténě musí být dva týdny na hotelovém pokoji bez možnosti pořádného tréninku.
Djokovič proto vyzval pořadatele, aby tenistům karanténu zkrátili a aby hráče přesunuli do soukromých domů s kurty. Šéf prvního grandslamu sezony Craig Tiley sice upřesnil, že nešlo o požadavky, ale návrhy, přesto se Djokovič stal terčem tvrdé kritiky. Podle některých šlo jen o politické gesto, aby upozornil na vlastní hráčskou asociaci, kterou loni založil.
Djokovič, který spolu s dalšími elitními hráči bez větších omezení trénuje v koronavirem méně zasaženém Adelaide, je přesvědčen, že takovou reakci si nezasloužil. "Moje dobré úmysly pro kolegy v Melbourne byly vyloženy jako sobecké, nevděčné a obtížné," uvedl v prohlášení.
"Nic ale není dál od pravdy," přidal sedmnáctinásobný grandslamový vítěz. "Nicméně v podobných chvílích se ptám sám sebe, jestli bych se prostě neměl hodit do klidu a užívat si privilegií, místo abych se staral o problémy ostatních," dodal Djokovič, který loni skončil v hráčské radě ATP a založil vlastní hráčskou organizaci.
Tenisté na Australian Open pokračují v tréninku, 72 z nich ale zůstává v tvrdé karanténě
<a href="http://www.sntv.com/">sntv</a>
"Svoje současné výhody jsem si tvrdě odpracoval a je pro mě opravdu těžké současné situaci pouze přihlížet, když vím, jak moc mi na začátku, kdy jsem byl bezvýznamný nikdo, pomohlo sebemenší gesto a rada. Proto jsem se rozhodl využít svoji pozice, aby mohl v co největší míře pomoci," prohlásil.