Hlavní obsah
Výsledky dne 30. června 2024
Web Sport.cz nabízí v tomto článku průběžně aktualizované výsledky dne 30. června 2024.
FOTBAL
Mistrovství Evropy ve fotbale v Německu - osmifinále:
Gelsenkirchen: Anglie - Slovensko 2:1 po prodloužení (1:1, 0:1)
Kolín nad Rýnem: Španělsko - Gruzie 4:1 (1:1)
Copa América, fotbalové mistrovství Jižní Ameriky v USA:
Skupina A:
Argentina - Peru 2:0 (0:0)
Kanada - Chile 0:0
Přípravné fotbalové utkání ve Fulpmes (Itálie):
FK Jablonec - Botosani (Rum.) 2:3 (2:2)
VOLEJBAL
Závěrečný turnaj Ligy národů volejbalistů v Lodži:
Finále:
francie - Japonsko 3:1 (23, -18, 23, 23)
o 3. místo:
Polsko - Slovinsko 3:0 (24, 16, 17)
HÁZENÁ
Mistrovství světa juniorek v házené ve Skopje:
Finále:
Francie - Maďarsko 29:26 (14:13)
o 3. místo:
Nizozemsko - Dánsko 34:28 (18:13)
MOTOCYKLY
Závod MČR v motokrosu v Jiníně (Strakonicko):
MX1:
1. jízda:
1. Nagl (Něm./Honda) 21:02,910
2. Terešák (Husqvarna) -16,440
3. Kohút (SR/KTM) -24,780.
2. jízda:
1. Nagl 35:26,250
2. Terešák -17,920
3. Kohút -24,110.
Celkově:
1. Nagl 50
2. Terešák 44
3. Kohút 40.
Průběžné pořadí (po 4 ze 6 závodů):
1. Nagl 166
2. Terešák 161
3. Jošt (SR/Suzuki) 120.
MX2:
1. jízda:
1. Stauffer (Rak./KTM) 30:23,390
2. Pikart (KTM) -13,348
3. Venhoda (GasGas) -24,638.
2. jízda:
1. Stauffer 30:08,710
2. Dušek (KTM) -4,970
3. Katriňák (SR/GasGas) -5,170.
Celkově:
1. Stauffer 50
2. Venhoda 38
3. Katriňák 35.
Průběžné pořadí (po 4 ze 6 závodů):
1. Dušek 173
2. Venhoda 156
3. Pikart 154
Velká cena Nizozemska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Assenu:
Moto3:
1. Ortolá (Šp./KTM) 33:45,971
2. Veijer (Niz./Husqvarna) -0,012
3. Muňoz -2,197
4. Rueda (oba Šp./KTM) -2,430
5. Alonso (Kol./CFMoto) -2,460
6. Lunetta (It./Honda) -2,487
Průběžné pořadí (po 8 z 21 závodů):
1. Alonso 154
2. Veijer 115
3. Holgado (Šp./GasGas) 111
4. Ortolá 105
5. Muňoz 76
6. Jamanaka (Jap./KTM) 62
Moto2:
1. Ogura (Jap./Boscoscuro) 35:27,293
2. Aldeguer -0,571
3. García (oba Šp./Boscoscuro) -4,252
4. Dixon (Brit./Kalex) -8,985
5. Čantra (Thaj./Kalex) -9,949
6. Arbolino (It./Kalex) -10,069
Průběžné pořadí (po 8 z 21 závodů):
1. García 138
2. Ogura 124
3. Roberts (USA/Kalex) 115
4. López (Šp./Boscoscuro) 87
5. Aldeguer 83
6. González (Šp./Kalex) 73
...19. Salač (ČR/Kalex) 14
MotoGP:
1. Bagnaia (It./Ducati) 40:07,214
2. Martín (Šp./Ducati) -3,676
3. Bastianini (It./Ducati) -7,073
4. M. Márquez (Šp./Ducati) -7,868
5. Di Giannantonio (It./Ducati) -8,299
6. Viňales (Šp./Aprilia) -8,258
Průběžné pořadí (po 8 z 21 závodů):
1. Martín 200
2. Bagnaia 190
3. M. Márquez 149
4. Bastianini 136
5. Viňales 117
6. Acosta (Šp./KTM) 101
GOLF
Golfový turnaj Italian Open evropské série DP World Tour v Ravenně (par 71, dotace 3,25 milionu dolarů):
1. Siem (Něm.) 274 (69+68+66+71) - v rozstřelu na 1. jamce
2. McKibbin (Sev. Ir.) 274 (71+70+68+65)
3. De Bruyn (Něm.) 275 (67+67+72+69), Crocker (USA) 275 (66+71+70+68)
5. Arnaus (Šp.) 276 (66+71+70+69), Nicholas (USA) 276 (67+70+69+70), Pavan (It.) 276 (64+73+69+70), Rozner (Fr.) 276 (69+72+62+73), Šarma (Indie) 276 (68+68+67+73).
Golfový turnaj Ladies European Tour Swiss Ladies Open v Holzhäusernu (par 71, dotace 300.000 eur):
1. Hewsonová (Angl.) 202 (68+69+65) - v rozstřelu na 1. jamce
2. Maliková (Indie) 202 (68+68+66)
3. Walshová (Ir.) 203 (71+68+64)
3. Fernándezová (Šp.) 203 (68+66+69)
5. Hernándezová (Šp.) 205 (67+70+68)
5. Folkeová (Švéd.) 205 (69+69+67)
...
34. Napoleaová 210 (69+66+75)
34. Melecká 210 (69+74+67)
43. Melichová 212 (73+70+69)
51. T. Koželuhová 215 (74+70+71)
Cutem neprošla: 122. Váňová 155 (85+70)
CYKLISTIKA
Cyklistický závod Tour de France - 2. etapa Cesenatico - Boloňa (200 km):
1. Vauquelin (Fr./Arkéa-B&B Hotels) 4:43:42
2. Abrahamsen (Nor./Uno-X Mobility) -36
3. Pacher (Fr./Groupama-FDJ)
4. Rodríguez (Šp./Arkéa-B&B Hotels)
5. Tejada (Kol./Astana-Qazaqstan Team) všichni -49
6. Oliveira (Portug./Movistar) -50
...154. Hirt (ČR/Soudal-Quick Step) -20:23.
Průběžné pořadí:
1. Pogačar (Slovin./UAE Team Emirates) 9:53:30
2. Evenepoel (Belg./Soudal-Quick Step)
3. Vingegaard (Dán./Visma-Lease a Bike)
4. Carapaz (Ekv./EF Education-EasyPost) všichni stejný čas
5. Bardet (Fr./dsm-firmenich-PostNL) -6
6. Van Gils (Belg./Lotto-Dstny) -21
...161. Hirt -48:15.
ATLETIKA
Mistrovství České republiky v atletice ve Zlíně:
Muži:
200 m (vítr -0,2 m/s):
1. Němejc 20,58
2. Macík (oba Dukla Praha) 20,78
3. Jirka (Olymp Praha) 20,97.
400 m:
1. Krsek (TEPO Kladno) 46,04
2. Šorm (Dukla Praha) 46,47
3. Ščibráni (SSK Vítkovice) 46,85
800 m:
1. Dudycha (Vysoké Mýto) 1:45,23
2. Kotyza 1:48,08
3. Hroch (oba Univerzita Brno) 1:49,36
1500 m:
1. Friš (Dukla Praha) 3:43,86
2. Boketta (Atletika Jižní Město) 3:44,37
3. Zajíc (Univerzita Brno) 3:48,85.
400 m př.:
1. Müller (Dukla Praha) 48,41
2. Tuček (Univerzita Brno)
3. Smolka (HVězda Pardubice) oba 50,51
Výška:
1. Štefela (Škoda Plzeň) 230
2. Bahník (Hradec Králové)
3. Adámek (Škoda Plzeň) oba 218
Dálka:
1. Meindlschmid (Slovácká Slavia Uherské Hradiště) 784
2. Kováč (Olymp Praha) 757
3. Komárek (Slavia Praha) 740.
Koule:
1. Bortel (SSK Vítkovice) 17,07
2. Tad. Procházka 16,96
3. Tupý (oba TEPO Kladno) 16,78.
Oštěp:
1. Kozač (Škoda Plzeň) 79,13 2. Jílek 72,91
3. Florian (oba Dukla Praha) 72,86.
4×400 m:
1. Univerzita Brno (Horák, Hroch, Kotyza, Tuček) 3:12,11
2. Slavia Praha 3:15,74
3. Stará Boleslav 3:16,65.
Ženy:
200 m (-3,0 m/s):
1. Jíchová (Dukla Praha) 23,88
2. Kožuškaničová (USK Praha) 23,95
3. Šafářová (Olomouc) 24,03.
400 m:
1. Manuel (Tábor) 51,91
2. Petržilková (Škoda Plzeň) 52,49
3. Pírková (USK) 54,04
800 m:
1. Ficenec (Dukla Praha) 2:00,68
2. Štoudková (Blansko) 2:01,37
3. Holubová (České Budějovice) 2:03,33
1500 m:
1. Sasínek Mäki 4:12,90
2. Mezuliáníková (obě Olymp Praha) 4:14,88
3. Štoudková 4:30,32
400 m př.:
1. Veselá (Stará Boleslav) 57,43
2. Novotná (Sokol Kolín) 58,38
3. Cymbálová (Slavia Praha) 59,05
Výška:
1. Hrubá (USK Praha) 192
2. Sajdoková (Třinec) 189
3. Tomanová (Vyškov) 186.
Dálka:
1. Volná (Škoda Plzeň) 625
2. Černocká (Šternberk) 608
3. Vokálová (Dukla Praha) 607
Oštěp:
1. Ogrodníková (Dukla Praha) 61,19
2. Tabačková (Poruba) 57,32
3. Sičaková (Škoda Plzeň) 57,21.
Kladivo:
1. Holcová (Stará Boleslav) 63,97
2. Valešová (Škoda Plzeň) 62,10
3. Bártová (Dukla Praha) 60,53.
4×400 m:
1. Škoda Plzeň (Zavadilová, Šťastná, Jindrová, Petržilková) 3:42,88
2. USK Praha 3:43,89
3. Slavia Praha 3:46,52.
RALLYE
Polská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích:
1. Rovanperä, Halttunen (Fin./Toyota Yaris) 2:33:07,6
2. Evans, Martin (Brit./Toyota Yaris) -28,3
3. Fourmaux, Coria (Fr./Ford Puma) -42,7
4. Neuville, Wydaeghe (Belg./Hyundai i20) -1:10,8
5. Sesks, Francis (Lot./Ford Puma) -1:47,0
6. Mikkelsen, Eriksen (Nor./Hyundai i20) -2:16,6
...20. Prokop, Ernst (ČR/Škoda Fabia Rally2) -12:23,4
31. Černý, Krajča (ČR/Ford Fiesta Rally3) -27:37,6.
Průběžné pořadí MS (po 7 z 13 závodů):
1. Neuville 136
2. Evans 121
3. Tänak (Est./Hyundai i20) 115
4. Ogier (Fr./Toyota Yaris) 92
5. Fourmaux 91
6. Rovanperä 63
...26. Prokop 1.
Pořadí týmů:
1. Hyundai 311
2. Toyota 301
3. M-Sport Ford 156
TENIS
Tenisový turnaj ITF žen Macha Lake Open ve Starých Splavech, Doksech (antuka, dotace 60.000 dolarů):
Dvouhra - finále:
Valentová (ČR) - Kučmová (ČR) 6:3, 7:5.
FORMULE
Velká cena Rakouska, závod mistrovství světa vozů formule 1 ve Spielbergu:
1. Russell (Brit./Mercedes) 1:24:22,798
2. Piastri (Austr./McLaren) -1,906
3. Sainz (Šp./Ferrari) -4,533
4. Hamilton (Brit./Mercedes) -23,142
5. Verstappen (Niz./Red Bull) -37,253
6. Hülkenberg (Něm./Haas) -54,088
Nejrychlejší kolo: Alonso (Šp./Aston Martin)
Průběžné pořadí MS (po 11 z 24 závodů):
1. Verstappen 237
2. Norris (Brit./McLaren) 156
3. Leclerc (Mon./Ferrari) 150
4. Sainz 135
5. Pérez (Mex./Red Bull) 118
6. Piastri 112
Pohár konstruktérů:
1. Red Bull 355
2. Ferrari 291
3. McLaren 268
4. Mercedes 196
5. Aston Martin 58
6. Racing Bulls 28
Šampionát formule 2 ve Spielbergu - hlavní závod:
1. Bortoleto (Braz./Invicta) 53:59,322
2. Colapinto (Arg./MP Motorsport) -4,296
3. Hadjar (Fr./Campos) -5,553
...
23. Staněk (ČR/Trident) -55,494
Průběžné pořadí:
1. Aron (Est./Hitech Pulse-Eight) 115
2. Hadjar 106
3. Bortoleto 85
...
20. Staněk 13
BOJOVÉ SPORTY
Zápas o pás šampiona organizace UFC v polotěžké váze
Jiří Procházka - Alex Pereira, vítěz Pereira ve 2. kole na TKO
CO SE DNES DĚJE
Fotbal
Přípravné fotbalové utkání:
Jablonec - Botosani (17:00, Itálie).
Mistrovství Evropy ve fotbale - osmifinále:
18:00 Anglie - Slovensko (Gelsenkirchen),
21:00 Španělsko - Gruzie (Kolín nad Rýnem).
Copa América, fotbalové mistrovství Jižní Ameriky
MMA
Jiří Procházka - Alex Pereira, odveta zápasu o světový titul UFC v polotěžké váze. (Las Vegas)
Tenis
Tenisový turnaj ITF žen Macha Lake Open ve Starých Splavech, Doksech (antuka, dotace 60.000 dolarů).
Atletika
Mistrovství České republiky v atletice (Zlín)
Volejbal
Závěr Ligy národů volejbalistů (Lodž)
Házená
MS juniorek v házené
Motorsport
Závod MČR v motokrosu
Velká cena Sumbawy, závod MS v motokrosu (Sumbawa)
Velká cena Nizozemska, závod mistrovství světa silničních motocyklů (Assen)
Polská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích.
Velká cena Rakouska, závod mistrovství světa vozů formule 1.
Závod šampionátu formule 2 ve Spielbergu - hlavní závod
Golf
Golfový turnaj Ladies European Tour (LET) (Švýcarsko)
Závěr golfového turnaje Italian Open evropské série DP World Tour (Itálie)
Závěr golfového turnaje Rocket Mortgage Classic série PGA Tour.
Moderní pětiboj
Mistrovství světa juniorů v moderním pětiboji (Alexandrie)
Sportovní lezení
SP v sportovním lezení (obtížnost) (Innsbruck)
Rychlostní kanoistika
Mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let v rychlostní kanoistice (Bratislava)
Cyklistika
Cyklistický etapový závod Tour de France - 2. etapa: Cesenatico - Boloňa (200 km).
Cyklistický etapový závod Kolem Slovenska.
Postranní panel
Reklama
Reklama
Nejnovější články
Portugalsko - Slovinsko 0:0, 3:0 po pen.
Postranní panel
Reklama