Audiokomentář: Sparta–Plzeň 1:1Mistr zakončil ligu domácí plichtou, Kuchta neproměnil penaltu

Už jistý mistr udělal tečku za sezonou domácí remízou. Fotbalisté Sparty hráli v posledním 5. kole nadstavbové skupiny o titul s Plzní 1:1 a ziskem 87 bodů vytvořili nový rekord v historii samostatné české ligy.

Audiokomentář: Sparta - PlzeňVideo: Sport.cz

Oba soupeři se potkali i o čtyři dny dříve na stadionu Viktorie ve finále domácího poháru, ve kterém sparťané po výhře 2:1 zkompletovali po deseti letech double.

Při nedělní tečce za ligou nejprve v 18. minutě neproměnil pokutový kop domácí střelec Jan Kuchta a nedokázal tak už promluvit do boje o celkové prvenství mezi kanonýry. Pražané se do poločasu přece jen ujali vedení díky gólu Jaroslava Zeleného v nastaveném čase, po pauze v 71. minutě vyrovnal střídající Tomáš Chorý.

Sparta na letenském trávníku v této ligové sezoně v 18 duelech jako jediná neprohrála a se 46 body tam byla nejlepším týmem. Tabulku ovládla o dva body před Slavií.

Z utkání přinesl Sport.cz audiokomentář, zápas komentoval Václav Jindřich, glosujícím redaktorem byl Robert Neumann, moderátorem přestávkového a závěrečného programu Šimon Tittel.