Článek
Konference byla jakousi katarzí hnutí, protože veřejně otevřela a snažila se najít odpovědi na otázky, které český hokej tíží. Ať už šlo o projekt Dukly v Litoměřicích, podivnou devítimilionovou půjčku, kterou svaz skrz svou obchodní společnost poskytl bývalému prezidentovi Tomáši Královi. Řešila se také nevydařená investice do společnosti WSM, na které svaz zřejmě prodělal desítky milionů korun.
I to je dědictví, které Hadamczik na svazu zdědil.
Jak se má muž, jenž právě v pondělí slaví sedmdesátiny, zachovat? „Klíčová věc, kterou musí udělat jako první, je, že musí vrátit důvěryhodnost svazu. Každý krok musí být zřejmý, že ho Alois Hadamczik nedělá pro sebe či své kamarády, ale pro český hokej. Taky bude pod ostrou mediální pozorností, jaké budou jeho kroky, a on ví, jak tlak médií může být nepříjemný, protože ho dohnal až ke konci kariéry trenéra národního mužstva v roce 2014. Když to dokáže brát s nadhledem jako na konferenci, tak půjde dobrou cestou. Pokud si rychle začne věci vztahovat na sebe, vidět vnitřní nepřátele, tak bude mít problém,“ říká výstižně Martin Kézr v podcastu Za mantinelem.
S kolegou Sárou se shodují na tom, že Hadamczik volil dobrou taktiku, když řekl, že primárně chce víc peněz pro hokej sehnat skrz nové sponzory i šetřením na chodu svazového aparátu. Je totiž naivní si myslet, že vláda by jen pro dobré oči či líbivá slova nasypala hokeji víc.
Kézr zároveň prozrazuje i jednu novinku, která se týká hokejové reprezentace. Ta by základní skupinu MS 2023 neměla odehrát v Tampere, jak bylo původně plánované, ale v lotyšské Rize.