Technický problém připravil tricyklistku Vejvodovou o paralympijskou medaili

Čeští paracyklisté vybojovali na hrách v Paříži dvě čtvrtá místa v časovce. Po medaili sahala zejména Pavlína Vejvodová ve sloučené kategorii tricyklistek T1-T2, ale připravil ji o ni technický problém těsně před koncem. V závěrečné rovince několik desítek metrů před cílem nemohla pětatřicetiletá loňská mistryně světa nějakou dobu šlapat, protože jí „vycvakla“ bota z pedálu. V cíli 14,2 kilometru dlouhého závodu měla spasticky handicapovaná sportovkyně nakonec na třetí místo ztrátu 1,65 sekundy. Na mezičase před polovinou trati byla druhá.

Česká paracyklistka Pavlína Vejvodová

Těsně pod stupni vítězů skončil také handbiker Patrik Jahoda, který zopakoval v kategorii H1 čtvrté místo z Tokia. Za bronzem zaostal o minutu a tři čtvrtě. Medaile z velké akce mu o jednu pozici unikla opakovaně, „bramborové“ umístění vybojoval celkem osmkrát i na mistrovství světa. „Začínám být trošku král bramborových lidí, ale líp to prostě nešlo zajet,“ řekl České televizi Jahoda.

V závodě handbikerek ve sloučené kategorii H1-H3 obsadila sedmé místo devětapadesátiletá Kateřina Antošová, jež startovala den po nehodě na mokré trati v tréninku, při níž si zlomil nohu její manžel. „Jela jsem i za něj. Bylo to jeho přání, abych jela, a pomohlo mi, že jsem věděla, že mi drží v nemocnici palce,“ řekla v televizním rozhovoru.

Tricyklista Jindřich Mašín skončil devátý v kategorii T1-T2.