Osobák nestačil. Vlajkonošce unikla obhajoba o jedinou příčku

Atletka Anna Luxová při obhajobě bronzu na paralympijských hrách skončila mezi koulařkami čtvrtá. Vlajkonošce výpravy v Paříži na stupně vítězů nestačil osobní rekord 8,99 metru, musela by v dešti poslat kouli o 45 cm dále. Před třemi lety na hrách v Tokiu byla Luxová v kategorii F35 třetí výkonem 8,60.

Vlajkonoška z Paříže Anna Luxová (na snímku s Alešem Kisým) bronz z Tokia neobhájila.

Ve 13 hodin čeká finále stolního tenistu Jiřího Suchánka a bude to sedmá medaile pro českou výpravu v Paříži. O další bude usilovat večer nevidomý plavec David Kratochvíl, jenž už vybojoval na této paralympiádě kompletní sbírku. Čeká ho finále na stovce prsa.

Ve stejné disciplíně z rozplaveb postoupila i Vendula Dušková. Handbikerka Kateřina Antošová obsadila 13. místo ve sloučené kategorii H1-4, čtvrtý paracyklista ze středeční časovky Patrik Jahoda do silničního závodu nenastoupil.