Článek
"Aktuální škrty ve výši 1,3 miliardy se týkají zejména investičních dotačních výzev," uvedl pro ČTK mluvčí NSA Jakub Večerka. Právě zvýšení výdajů na investice do letité a zanedbané sportovní infrastruktury si přitom NSA při svém vzniku stanovila jako jednu z priorit.
Pokud by vládní návrh v této podobě schválila Poslanecká sněmovna, mohla by agentura podpořit méně projektů na modernizaci sportovišť nebo výstavbu nových zařízení. Jednání ale ještě neskončila, poslanci mohou vládní návrh upravit. "Předseda NSA Filip Neusser bude škrty v rozpočtu sportu projednávat s poslanci na nejbližším podvýboru pro sport v Poslanecké sněmovně," uvedl Večerka.
Připravujeme se na české předsednictví v EU, v rámci kterého nás čeká například Evropský týden sportu 🇪🇺 Včera proběhla konference francouzského předsednictví na téma „Sport a cíle udržitelného rozvoje v průběhu dětsví", na kterou budeme v rámci našeho předsednictví navazovat pic.twitter.com/CvENiv9TB3
— Filip Neusser (@f_neuss) February 9, 2022
Česko aktuálně hospodaří v rozpočtovém provizoriu, což mimo jiné znamená, že NSA nemůže vypisovat nové dotační programy na letošní rok. Tělovýchovné jednoty a sportovní kluby potřebují zejména prostředky na provoz a údržbu, aby se mohly vyrovnat s rostoucími výdaji za energie. Podle schváleného rozpočtu by měly státní instituce začít hospodařit od začátku dubna.