Florbalisté prohráli s domácím Švýcarskem a skončili na EFT třetí

Čeští florbalisté podlehli v závěrečném utkání na Euro Floorball Tour ve Winterthuru domácímu Švýcarsku 3:8 a skončili třetí. Finsko odsunuli při shodném počtu bodů na čtvrté místo díky sobotní výhře 5:3 ve vzájemném zápase. Úřadující vicemistry světa čeká před prosincovým světovým šampionátem v Malmö ještě další podnik Euro Floorball Tour od 18. do 20. října v Turku a Raumě.

Ilustrační foto.

V úvodu trefil Dominik Beneš tyč a v polovině úvodní části dostal Švýcary do vedení v brankovišti nepokrytý Deny Känzig. Za 25 sekund odpověděl po pasu Filipa Formana Patrik Suchánek, ale Češi zápas ztratili ve druhé třetině.

Ve 27. minutě po akci Marca Andrease Louise zamířil do odkryté branky Jan Nicolas Zaugg. Za 62 sekund prostřelil Lukáše Bauera tvrdou střelou z dálky David Mats Hermle. Po chybě Mikuláše Krbce skóroval podruhé Zaugg a v 39. minut se zapsal mezi střelce také Louis.

V závěrečné části využil přesilovou hru při vyloučení Martina Gattnara Patrick Andreas Mendelin. Stav zkorigovali kapitán Ondřej Němeček, který využil početní výhodu, a při power play Matěj Havlas. Při pokračující české hře bez gólmana ale zamířil do prázdné branky Louis a skóre ještě dovršil Pascal Schmuki.

Euro Floorball Tour mužů ve Winterthuru (Švýcarsko):
Švýcarsko - Česko 8:3 (1:1, 4:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 10. Känzig (Fitzi), 27. Zaugg (Louis), 28. Hermle (Känzig), 32. Zaugg, 39. Louis (Wyss), 42. Mendelin (Bürki), 59. Louis, 59. Schmuki (Hutzli) - 11. Suchánek (F. Forman), 54. Němeček (F. Forman), 57. Havlas (Langer). Rozhodčí: Leholk, Schimdt (oba Dán.). Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Diváci:1781.
Finsko - Švédsko 6:3 (2:0, 1:1, 3:2)