Článek
Když trenér charakterizuje, jaké pivo s chlapci uvařili, lehce poznáte, který nápoj preferuje.
„Z japonského chmele, takže jiné než české pivo. Japonsky říznuté do sucha, ale nejsem odborník," směje se. „Jsem z Mikulova, takže mám rád víno," dodává Pavel Chadim.
K akci došlo v Pivovaru Matuška již v lednu. Zlatavý mok má dozrát přesně v den páteční premiéry českého týmu na profesionálním mistrovství světa proti Číně.
„Byl to dobrý teambuilding. Ředitel Adam Matuška je z Kotlářky, zaměstnává i další její hráče. Bude tam i společné sledování WBC," poukazuje nejlepší polař minulé extraligové sezony Arnošt Dubový.
„Já taky za Kotlářku hrál. Stejně jako Honza Novák, Dan Vavruša a Martin Červenka, všichni jsme Kotlářští. Někteří kluci už v pivovaru byli, já poprvé. Zajímalo mě, jak se to dělá, ochutnal jsem přípravu. Velice zajímavé," kvituje Marek Minařík.
„Majitel je jeden z našich kamarádů, bývalý baseballista, takže jsme si to užili. Nechal přivézt chmel z Japonska, dohlížel na nás dokonce i japonský velvyslanec," usmívá se kapitán týmu Petr Zýma.
„Už jsem měl možnost naše pivo ochutnat a můžu jen doporučit," culí se Lukáš Ercoli, vedle hráčské role i PR manažer baseballové asociace.
I kdyby však Češi uhráli ve skupině alespoň jednu vytouženou výhru, přímo v Tokiu si značkou Road to Tokyo nepřiťuknou.
„Adam říkal, že dostat pivo do Japonska je složité a finančně náročné. Doufám, že po návratu domů nám aspoň jeden sud nechá a společně pak tenhle baseballový kolotoč oslavíme," plánuje Ercoli.