Článek
Chocová po zlatu z padesátimetrové prsařské trati vybojovala stříbro z dvojnásobného závodu v českém rekordu 1:05,50 minuty, Baumrtová byla třetí na dvoustovce v národním maximu 2:03,43 a štafeta doplavala rovněž v nejlepším českém výkonu historie 1:47,67. Dlouho bojovala o titul, o nějž přišla o 26 setin v závěrečném úseku kraulařka Pechancová.
Na ME před dvanácti lety ve Valencii získala česká výprava devět cenných kovů, z toho tři zlaté medaile.
Chocová vylepšila české rekordy na všech třech svých tratích, do finále dvoustovky ale nenastoupila, neboť se šetřila na smíšenou polohovou štafetu a limitovaly ji také bolavý loket a rameno. Letošní vlastní maximum na stovce Chocová vylepšila o 59 setin sekundy. Vítězkou se v Chartres stala Dánka Rikke Möller Pedersenová, která zlepšila svůj evropský rekord na 1:04,12.
Také Baumrtová lámala rekordy
Baumrtová dnes doplavala po padesátce a stovce na třetím místě i na nejdelší znakařské trati 200 metrů. Už v rozplavbě nejlepší česká olympionička posunula národní rekord na 2:04,32, čímž tři roky staré vlastní maximum zlepšila o 75 setin. V boji o medaile pak tento výkon zlepšila o dalších 89 setin.
Barbora Závadová postoupila do finále polohové čtyřstovky jako pátá a stejné místo jí zůstalo i po finále, byť se téměř o sekundu zlepšila. Za loňským českým rekordem ale zaostala výkonem 4:34,90 o více než šest a půl sekundy.
I v tomto závodu padl evropský rekord, který vytvořila Hannah Mileyová z Británie časem 4:23,47. Rychlejší než dosavadní rekord, který držela časem 4:24,21 Mireia Garciaová-Belmonteová ze Španělska, byla v cíli i druhá Maďarska Katinka Hosszuová.
Také Jan Šefl se zapsal do listiny českých rekordů. Ve finále polohového závodu na 100 metrů doplaval sedmý v času 53,72 sekundy, čímž byl o desetinu rychlejší než před dvěma lety Tomáš Fučík. Kraulařská štafeta mužů na 4x50 metrů doplavala pátá, na prvním úseku posunul Tomáš Plevko vlastní český rekord o desetinu na 21,63.