Článek
Priščák měl skončit již dříve, protože mu vypršel vojenský závazek. Metnar ale na žádost sportovců z Dukly jeho místo zcivilnil a Priščáka na postu ředitele ponechal jako civilního zaměstnance. Duklu měl vést i přes letní olympijské hry v Tokiu, kterých se měla řada sportovců Dukly zúčastnit. Ty ale byly kvůli pandemii nového typu koronaviru odloženy.
Bývalý československý reprezentant ve skoku dalekém a trojskoku vede Duklu od roku 2001. V únoru mu ale skončil služební poměr, měl tedy odejít do důchodu. Na Metnara se proto obrátili zástupci Dukly včetně oštěpařky Barbory Špotákové nebo bývalého moderního pětibojaře a trenéra Dukly Davida Svobody.
V dopise ministra žádali, aby Priščák mohl Duklu vést až do konce olympiády. Sportovci by jinak podle nich mohli být v přípravě na olympijská klání znejistěni. Metnar se poté rozhodl post ředitele Dukly zcivilnit a jeho řízením pověřit nadále Priščáka.
Metnar nyní ČTK řekl, že své rozhodnutí dodrží a ministerstvo obrany v létě vypíše výběrové řízení na nového šéfa Dukly. Priščák podle něj už jako voják ze zákona působit nemůže a na postu ředitele Dukly by podle ministra měl být voják. "Dlouhé roky je tady tradice sportovců v uniformě a v čele Dukly musí stát ředitel v uniformě," poznamenal.