Článek
Jak to tedy přesně je se sportovními aktivitami? Podle Prymuly při nich platí omezení na setkávání maximálně dvou lidí s výjimkou členů jedné domácnosti. Reálně tak může být povolený například golf nebo tenisová dvouhra.
Venkovní sportoviště na rozdíl od těch vnitřních nejsou uzavřena, ale cesta na ně nebyla výslovně uvedena ve výjimkách, kam je při omezení pohybu možné se přesouvat. Česká unie sportu z toho ve svém právním výkladu vyvodila, že amatérští a rekreační sportovci na venkovní sportoviště nesmějí.
Na venkovní sportoviště jít lze, ale musí být dodržována pravidla. pic.twitter.com/r1zkm2nd2Q
— Roman Prymula (@profesorPrymula) October 22, 2020
Za sportoviště přitom považovala i golfová hřiště, takže byl podle ní zapovězený i golf. Tomu ovšem odporoval právní výklad České golfové federace, která golfové hřiště považuje za součást přírody.
Zde je odpověď na otázku, zda je možné jít s kamarádem na procházku. pic.twitter.com/xGGW7Vs2Nj
— Roman Prymula (@profesorPrymula) October 22, 2020
Ale vše je jinak. I Prymula v jednom z vysvětlovacích videí na Twitteru upřesnil, že se na venkovní sportoviště smí. "Pokud hovoříme o zevních sportovištích, tak tam samozřejmě mohu provozovat individuální sport. Mohou tam být pouze dvě osoby," řekl Prymula.
Připomínal, že jde o tvrdá opatření. Nereálné jsou tak kolektivní hry jako fotbal. "Je třeba říci, že bych se měl věnovat aktivitám, které jsou podobné běhu. Mohu samozřejmě jet na kole, jet na inlinech," nabídl jako příklad ministr. Aktuálním restrikcím ale vyhovují i sporty provozované venku maximálně ve dvojicích, přístupné zůstávají také venkovní posilovny.