Kubričan má další medailové umístění z Dolomitenmanna, jeho tým byl druhý

Kajakář Lukáš Kubričan přidal další medailové umístění v extrémním štafetovém závodu Dolomitenmann v rakouském Lienzu. S týmem Kolland Topsport Professional obsadil tentokrát druhou příčku o 34 sekund za sestavou Kolland Topsport Future, která obhájila vítězství. Loni byl Kubričan se svým týmem třetí, předtím slavil pětkrát v řadě prvenství.

Kajakář Lukáš Kubričan na archivním snímku

S Kubričanem startovali keňský běžec Josphat Kiprotich, švýcarský paraglidista Chrigel Maurer a italský biker Luca Braidot. Český kajakář zajel na posledním úseku závodu druhý nejlepší čas.

Za šesti mezinárodními družstvy obsadil sedmé místo český tým Intersport Czech Republic ve složení Sándor Szabó, Stanislav Mayer, Marek Rauchfuss a Ondřej Zajíc.

V 37. ročníku oblíbeného závodu se podruhé představily i ženské týmy. Třetí skončil Intersport Lienz, za který nastoupily i česká běžkyně Marcela Vašínová, bikerka Karla Löffelman a kajakářka Lucie Součková. Pátý byl tým Czech Outdoor EXtréme v sestavě Pavla Schorná-Matyášová, Veronika Kulatá, Andrea Maťhová a Anna Retková.

Dolomitenmann se skládá z běhu do vrchu na 12 km s převýšením 2000 metrů, paraglidingu, jízdy na horském kole na 32 km s převýšením 1600 metrů a jízdy na kajaku na divoké vodě.