Houška s Tůmou byli na úvod pětibojařského MS pátí ve štafetě

Filip Houška s Matoušem Tůmou obsadili na mistrovství světa v moderním pětiboji páté místo ve štafetě. V prvním finálovém dnu na šampionátu v čínském Čeng-čou česká dvojice porazila pětici soupeřů, po závěrečné kombinaci běhu se střelbou dělilo třiadvacetileté reprezentanty od medaile 51 sekund.

Filip Houška s Matoušem Tůmou obsadili na mistrovství světa v moderním pětiboji páté místo ve štafetě

Českému týmu, který v roce 2022 vyhrál štafetu na juniorském MS a získal senzačně světový bronz mezi seniory na šampionátu v Alexandrii, vyšel nejlépe parkur. Obsadil v něm čtvrté místo, ve zbylých disciplínách se umístil v druhé polovině výsledkové listiny. Do závěrečné kombinace vybíhali Češi z průběžné páté pozice s minutovou ztrátou na lídry a výsledek už nevylepšili.

Titul získali Korejci Čon Ung-te a So Čang-wan, do stejné země putuje zlatá medaile i v kategorii žen zásluhou Kim Son-u a Song Sung-Min. Češky v šestičlenné soutěži na startu nebyly.

Šampionát bude pokračovat v úterý kvalifikací žen s Karolínou Křenkovou a Veronikou Novotnou. Ve středu budou o postup do semifinále bojovat muži včetně Marka Grycze, Matěje Lukeše, Jana Kufa a Martina Vlacha.