Golfista Schauffele vyhrál British Open, letos má tituly ze dvou majorů

Americký golfista Xander Schauffele vyhrál British Open a letos získal po květnovém PGA Championship titul z druhého majoru. V závěrečném kole zahrál šest ran pod par, celkově zvítězil se skóre -9 a nejbližší soupeře předčil o dva údery. Světovou trojku nyní v Paříži čeká obhajoba olympijského zlata z Tokia.

Xander Schauffele vyhrál golfové British Open.

Třicetiletý Schauffele po sobotním třetím kole patřil mezi šestici pronásledovatelů vedoucího krajana Billyho Horschela, který měl náskok jedné rány. Zahrál šest birdie, Horschel byl ve větrném závěrečném kole o tři rány horší. O druhé místo se podělil s Angličanem Justinem Rosem.

Ir Shane Lowry, který vedl v polovině soutěže o dvě rány, ale sobota mu nevyšla, nakonec obsadil šesté místo. O sedmé se podělil první hráč žebříčku Američan Scottie Scheffler, který letos ovládl šest turnajů PGA Tour včetně dubnového majoru Masters.

Všechny majory v roce vyhráli američtí golfisté naposledy v roce 1982. Zbývající letošní triumf přidal Bryson DeChambeau na US Open.

The Open Championship, golfový turnaj kategorie major v Ayrshire (dotace 17 milionů dolarů, par 71):