Článek
„Je to pro šermíře nejprestižnější turnaj, bylo nás tu asi 300. Odmala byl můj sen bojovat tady na finálovém planši před plnou halou, to se mi povedlo. Je to obrovská vzpruha do další práce,“ radoval se.
Třetím místem navázal na Choupenitch na výsledek z listopadového turnaje v Tunisu. Také tam jej do finále nepustil stříbrný šermíř z individuální soutěže na olympiádě v Riu de Janiero z roku 2016 Massialas, aktuálně dvanáctý fleretista světového žebříčku. V SP vybojoval třicetiletý Choupenitch třetí pódiové umístění, ve sbírce má ještě stříbro z La Coruni v roce 2014.
V Paříži měl Choupenitch již tradičně z pozice světové osmičky v pořadí FIE jistou účast v hlavním pavouku pro 64 šermířů a v prvním kole porazil Poláka Michala Siesse 15:8. Suverénně ovládl i souboje s japonskými soupeři. Oba porazil hladce 15:5, s Šikinem si přitom zopakoval souboj o bronz z tokijské olympiády, kde v roce 2021 také vyhrál a dosáhl životního úspěchu.
Největší problémy pak měl ve čtvrtfinále s domácím Pierrem Loiselem, který byl na 51. místě žebříčkově nejníže postaveným soupeřem českého šermíře za celý den. Choupenitch prohrával 8:12 a 10:13, ale od tohoto stavu pěti zásahy za sebou rozhodl.
„Ve čtvrtfinále jsem si připadal jako bych šermoval v džungli. Podpora fanoušků domácím a ty chorály byly neskutečné, neslyšel jsem trenéra ani rozhodčí, zápas se často zastavoval. Prohrával jsem, ale dokázal jsem ho otočit,“ těšilo Choupenitche.
Semifinále se stejně starým Massialasem, se kterým se sešli na stupních vítězů například už v roce 2013 na juniorském mistrovství světa v Poreči, kde Američan zvítězil a Choupenitch skončil třetí, bylo dlouho vyrovnané. Od stavu 9:8 pro Massialase ale český reprezentant pětkrát za sebou neubránil útok a obrat už tentokrát nedokázal.