Článek
„Hodně mě to mrzí. Jednak z pohledu běžných věcí jako je fungování na trénincích a také si přes věkový rozdíl sedíme. Když je sranda, nebo jsme naštvané, můžeme to sdílet," vypráví 32letá Kučerová. „V Soči jsem byla s Andreou Zemanovou, v Pchjongčchangu sama, tak to bylo takové smutnější," porovnává.
Juniorská vicemistryně světa Cholenská do poslední chvíle doufala, že i s přetrženým předním křížovým vazem v koleni bude moct na hrách startovat, jenže podobně jako snowboardkrosařce Evě Samkové jí věhlasný sportovní lékař Pavel Kolář start jednoznačně nedoporučil.
Skikros je drsný sport, Cholenská není zdaleka jedinou, kdo bude proti plánu sledovat hry jen v televizi. „Kdo přežije, vyhraje," glosuje Kučerová. „Letos to bylo hodně drsné, i mezi nejlepšíma holkama bylo dost zranění," postřehla.
Také ona měla v hlavě hrozbu, že by mohla přijít o svou třetí olympiádu. „Třeba v Kanadě byla rozbitá trať, v první kvalifikaci jsem se snažila jet naplno, ale nešla jsem úplně na hranu," vybavuje si.
Závody zvládla ve zdraví, v posledních Světových pohárech dvakrát atakovala první desítku, a tak do Pekingu vyrazí s plánem pokračovat ve své vzestupné olympijské tendenci. V Soči byla 24., v Pchjongčchangu 14.
„Bylo by fajn to vylepšit zase o deset, i když by to byla brambora," usměje se. „Ale chci minimálně do semifinále a tam bojovat o finále, jinak by nemělo cenu tam jezdit," ví.
Areál s názvem Secret Garde si vyzkoušela už v listopadu. „Sníh byl hlavně umělý, jak je tam málo vody, strašně málo i sněží, všechno bylo nastříkané," vybavuje si. „Zázemí i podmínky byly super, jen trať se mi nelíbila a nebyla jsem zdaleka jediná," líčí.
V čem byl problém? Zjednodušeně řečeno byla dost snadná. „Na úrovni Evropského poháru. Nebyla moc zábavná, nedalo se předjíždět. Podávaly se návrhy, jak ji vylepšit, a organizátoři říkali, že nastříkají víc sněhu a udělají ji větší," věří, že konečná podoba olympijské trati bude jezdecky i divácky atraktivnější.