Hokejisté Slovenska porazili Maďarsko a o postup na OH se utkají s Kazachy

Hokejisté Slovenska porazili ve druhém zápase kvalifikačního turnaje o postup na olympijské hry v Miláně a Cortině d’Ampezzo Maďarsko 7:3 a míří za postupem. O první místo ve skupině se utkají v neděli s Kazachstánem, který má na kontě také maximální počet šesti bodů.

Slovenští hokejisté se radují z gólu proti Maďarsku v olympijské kvalifikaci.

Slováci v Bratislavě prohrávali poté, co ve 4. minutě otevřel skóre Henrik Nilsson. O 59 sekund později ale na gól švédského rodáka v maďarských službách odpověděl také v přesilové hře Marek Hrivik a favorit následně odskočil až do vedení 4:1.

Maďaři sice ve třetí třetině dvakrát dokázali snížit na rozdíl dvou branek, v 55. minutě ale Tomáš Tatar a Róbert Lantoši zajistili svěřencům kanadského trenéra Craiga Ramsayho klid pro koncovku duelu.

„Soupeř byl velmi rychlý a snažil se hrát podobně, jako hrajeme my. Výsledek příliš neodpovídá hře na ledě. Těžko jsme se přes ně prosazovali ve středním pásmu, ve třetí třetině jsme ale jejich odpor zlomili,“ řekl Ramsay.

Podobná situace jako v Bratislavě je i v dalších dvou kvalifikačních skupinách. V Rize se v neděli o postup na OH utkají zatím stoprocentní Francouzi a domácí Lotyši, v Aalborgu Norové s domácími Dány, kteří dnes porazili Japonsko až v prodloužení.

Hokejová kvalifikace na olympijské hry:
Skupina D (Bratislava):
Kazachstán - Rakousko 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 2. Breus, 53. Gajtamirov - 43. Herburger.
Slovensko - Maďarsko 7:3 (1:1, 2:0, 4:2)
Branky: 5. Hrivík, 26. M. Sukeľ, 37. Grman, 46. Regenda, 47. L. Hudáček, 55. Tatar, 55. Lantoši - 46. a 48. Bartalis, 4. Nilsson.
1.Slovensko220009:46
2.Kazachstán220007:36
3.Rakousko200022:40
4.Maďarsko200025:120
Skupina E (Riga):
Francie - Slovinsko 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)
Branky: 7., 11. a 46. Texier, 47. a 50. T. Bozon - 36. Urbas.
Lotyšsko - Ukrajina 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)
Branky: 16. Ločmelis, 17. Roberts Bukarts, 30. Egle, 33. Rihards Bukarts, 35. Indrašis - 49. Tracht.
1.Francie2200012:36
2.Lotyšsko220009:36
3.Slovinsko200023:90
4.Ukrajina200023:120
Skupina F (Aalborg):
Norsko - Británie 6:2 (2:0, 3:0, 1:2)
Branky: 8., 10. a 21. P. Thoresen, 31. Johannesen, 37. Pettersen, 53. K. A. Olimb - 46. Waller, 53. Davies.
Dánsko - Japonsko 3:2 v prodl. (2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 12. Röndbjerg, 18. Wejse, 64. Eller - 11. T. Nakadžima, 37. Furuhaši.