Článek
V minus deseti stupních zkrátili organizátoři rozhovory se závodníky na minimum. "Vždycky se najde nějaká chybička," poznamenal sedmadvacetiletý Krčmář, který díky bezchybné střelbě a rychlému závěrečnému kolu získal v Pchjongčchangu svoji první medaili z velké akce. Na vítězného Němce Arnda Peiffera ztratil jen 4,4 sekundy. Slibovat další medaili dnes nechtěl. "Buďme střídmí, buďme rádi za to, co je," řekl.
Vítková získala bronzovou medaili hned v úvodním závodu. "Na trati jsem se snažila bojovat, pak v cíli to bylo dlouhý čekání, protože jsem startovala hodně ze začátku, a byla jsem dost nervózní," přiznala devětadvacetiletá závodnice, která rozšířila svou sbírku olympijských medailí. Z olympiády v Soči měla už stříbro ze smíšené štafety.
Mezi olympioniky byl i Jaroslav Soukup, který na olympiádě v Soči před čtyřmi lety ve sprintu na deset kilometrů třetím místem vybojoval historicky první českou biatlonovou olympijskou medaili. I on byl tehdy členem stříbrné mixové štafety. V Jižní Koreji se musel spokojit se sedmým místem v mužské štafetě. Konec kariéry, který pak pětatřicetiletý závodník ohlásil, dnes v Jablonci potvrdil. "Je to stoprocentně poslední sezona, budu si užívat rodinu a děti," řekl.
Na hrách v Koreji získala česká výprava sedm cenných kovů. Vedle šampionky v lyžařském super-G a obřím slalomu na snowboardu Ester Ledecké přidala vedle Krčmáře stříbrnou medaili i rychlobruslařka Martina Sáblíková, bronz získaly s Vítkovou také rychlobruslařka Karolína Erbanová a Eva Samková ve snowboardcrossu.