Srbští vodní pólisté získali třetí olympijské zlato za sebou

Srbští vodní pólisté získali na pařížských hrách třetí olympijské zlato za sebou. V repríze finále z Ria de Janeiro 2016 porazili 13:11 Chorvatsko. Bronz vybojovali Američané po vítězství v rozstřelu s Maďarskem.

Vodní pólisté Srbska jsou potřetí v řadě olympijskými vítězi.

Ve finále se střetly týmy, které prošly ze skupin do play off až z posledního čtvrtého postupového místa, přičemž Srbové dokonce jen se dvěma výhrami z pěti utkání. Úřadující šampioni z Ria a Tokia poté ve čtvrtfinále zdolali až díky úspěšné střele tři sekundy před koncem Řecko, pak ale deklasovali o čtyři góly USA a dnes nedali šanci svému balkánskému rivalovi z Chorvatska.

Srbové letošním mistrům světa odskočili už v první čtvrtině do tříbrankového náskoku (5:2) a ve zbytku zápasu soupeři nedovolili přiblížit se víc než na dva góly. Deseti zákroky proti 21 střelám je podržel brankář Radoslav Filipovič, tři góly vstřelil Miloš Čuk.

Srbská radost ze zisku zlata

Třemi triumfy za sebou Srbové napodobili Maďarsko, jež si připsalo zlatý hattrick v letech 2000-2008.

V duelu o třetí místo vodní pólisté USA porazili Maďarsko 11:8 po penaltách a získali první olympijskou medaili od Pekingu 2008, kdy ve finále podlehli právě svému dnešnímu soupeři. Obhájci bronzu Maďaři vedli ještě tři minuty před koncem 8:6, Američané ale zvládli srovnat a v rozstřelu byli na rozdíl od nich stoprocentní.

XXXIII. letní olympijské hry v Paříži:
Vodní pólo:
Muži:
Finále: Srbsko - Chorvatsko 13:11 (5:2, 3:3, 3:3, 2:3)
O 3. místo: USA - Maďarsko 11:8 po pen. (3:2, 1:1, 2:2, 2:3 - 3:0)
O 5. místo: Řecko - Španělsko 15:13 (2:2, 6:4, 4:1, 3:6)
O 7. místo: Itálie - Austrálie 10:6 (2:1, 3:1, 4:2, 1:2)

Olympijské hry 2024 proběhly od 26. července do 11. srpna v Paříži. O cenné kovy ve Francii bojovalo 111 českých sportovců, kteří nakonec získali pět olympijských medailí.