Veslaři Vraštil se Šimánkem na medaili nedosáhli

Dvojskif lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Šimánek medaili na olympijských hrách v Paříži nezískal. Ve finále A veslařské regaty skončili Češi ve Vaires-sur-Marne na posledním šestém místě.

Dvojskif lehkých vah Jiří Šimánek (vlevo) a Miroslav Vraštil.

Nejúspěšnější česká veslařská posádka posledních let tak nedokázala zopakovat své čtvrté místo na posledních olympijských hrách v Tokiu.

Šimánek s Vraštilem od úvodu veslařského finále ve Vaires-sur-Marne na své soupeře ztráceli. Po 500 metrech byli pátí, na všech dalších mezičasech už poslední šestí. Za pátými Nory nakonec zaostali o osm setin sekundy.

Zlato z Tokia obhájili Irové Fintan McCarthy s Paul O'Donovanem. Druzí byli Italové Stefano Oppo a Gabriel Soares, bronz mají Řekové Antonios Papakonstantinou a Petros Gkaidatzis.

Pavlína Flamíková s Radkou Novotníkovou obsadily ve finále B na dvojce bez kormidelnice čtvrté místo a celkově v Paříži končí desáté.

Na hrách debutující Flamíková s Novotníkovou začaly finále B pomaleji a ještě v polovině dvoukilometrové trati byly na posledním šestém místě. Pak ale zrychlily, na posledním mezičase 500 metrů před cílem už byly před Britkami a Dánkami. Útočily dokonce i na Chilanky, za nimi ale nakonec zůstaly o pouhou setinu sekundy.

Pavlína Flamíková a Radka Novotníková brali ve finále B čtvrtou příčku.

Finále A vyhrály a získaly zlato Nizozemky Ymkje Cleveringová a Veronique Meesterová.

Olympijské hry 2024 proběhly od 26. července do 11. srpna v Paříži. O cenné kovy ve Francii bojovalo 111 českých sportovců, kteří nakonec získali pět olympijských medailí.