Thajka Vongpattanakitová obhájila olympijské zlato v taekwondu

Panipak Vongpattanakitová z Thajska obhájila v Paříži olympijské zlato v taekwondu. Ve finále váhy do 49 kilogramů porazila Číňanku Kuo Čching. V mužské nejlehčí kategorii do 58 kilogramů zvítězil Korejec Pak Te-čun.

Panipak Vongpattanakitová (vpravo) z Thajska v souboji s Číňankou Kuo Čching

Vongpattanakitová ve finále zvítězila 6:3, 2:3 a 6:2. Dvojnásobná mistryně světa získala třetí olympijskou medaili, na kontě má ještě bronz z her v Riu de Janeiro v roce 2016.

Bronz vybojovaly Lena Stojkovičová z Chorvatska a Mobina Nimatzádízová z Íránu, která v duelu o třetí místo porazila Dunju Abutálibovou a připravila ji o šanci získat první ženskou olympijskou medaili pro Saúdskou Arábii.

Pak Te-čun ve finále jednoznačně porazil 9:0 a 13:1 Gašima Magomedova. Reprezentant Ázerbájdžánu nenavázal na výkon ze semifinále, kde senzačně vyřadil obhájce zlaté medaile Vita Dell Aquilu z Itálie.

Olympijské hry 2024 proběhly od 26. července do 11. srpna v Paříži. O cenné kovy ve Francii bojovalo 111 českých sportovců, kteří nakonec získali pět olympijských medailí.