Tenisový šok. Světová dvojka vypadla na OH ve třetím kole

Americká vlajkonoška Coco Gauffová vypadla překvapivě v osmifinále olympijského tenisového turnaje po porážce 6:7, 2:6 s Chorvatkou Donnou Vekičovou.

Americká tenistka Coco Gauffová vypadla už v osmifinále olympijské dvouhry.

Americká vlajkonoška ze slavnostního zahájení Coco Gauffová se s olympijským turnajem ve dvouhře překvapivě rozloučila už v osmifinále. Světová dvojka prohrála na antuce pařížského areálu Roland Garros 6:7, 2:6 s wimbledonskou semifinalistkou Donnou Vekičovou z Chorvatska.

Druhý set utkání přinesl kontroverzní moment, kvůli němuž se dvacetiletá Gauffová několik minut hádala s rozhodčím. Při jejím podání za stavu 2:3 a 30:40 return Vekičové dopadl k základní čáře a čárový sudí zahlásil aut. Gauffová zahrála míč do sítě, ale umpirový rozhodčí Jaume Capistol rozhodnutí opravil a uvedl, že míč byl dobrý. Gauffová požadovala, aby se výměna opakovala, ale rozhodčí uznal Vekičové rovnou fiftýn, jenž znamenal brejk na 4:2. Třináctá nasazená Chorvatka proti rozhozené favoritce získala i zbylé dva gamy a tím také zápas.

Gauffová je po nečekaném singlovém vyřazení ve hře ještě ve dvou soutěžích. Společně s Jessicou Pegulaovou jsou nejvýše nasazeným párem ženské čtyřhry a v osmifinále je čekají Karolína Muchová s Lindou Noskovou. V mixu se Gauffová představí s Taylorem Fritzem.

Alcaraz, Nadal (Šp.) - Griekspoor, Koolhof (Niz.) 6:4, 6:7(2:7), 10:2

Olympijské hry 2024 proběhly od 26. července do 11. srpna v Paříži. O cenné kovy ve Francii bojovalo 111 českých sportovců, kteří nakonec získali pět olympijských medailí.