Švabíková v Paříži skončila. Nestačila ani na druhou soupeřku

Badmintonistka Tereza Švábíková podlehla na olympijských hrách v Paříži favorizované Gregorii Tunjungové z Indonésie 12:21, 18:21 a po druhé porážce na turnaji končí. Česká reprezentantka uzavřela pořadí tříčlenné základní skupiny G se ziskem jediného setu z předchozího utkání s Ukrajinkou Polinou Buhrovovou. Sedmá nasazená Tunjungová, jež na minulých hrách v Tokiu obsadila deváté místo, po druhé dvousetové výhře jako vítězka skupiny postoupila do osmifinále.

Tereza Švabíková je na kolenou. V Paříži dohrála.

V mužské soutěži Jan Louda obsadil konečné druhé místo v základní skupině. Jeho teoretické postupové naděje utnul favorizovaný Singapurec Loh Kean Yewa, který první místo v tabulce potvrdil po výhře 2:0 nad Urielem Canjurou ze Salvadoru.

Čtyřiadvacetiletá Švábíková v Porte de La Chapelle Areně hrála v prvním setu se stejně starou favoritkou vyrovnaně do stavu 10:10, ale v dalším průběhu už jí soupeřka dovolila uhrát jen dva míčky. Do druhého dějství vstoupila sedminásobná česká šampionka odhodlaně a pestrou hrou s častými údery těsně za síť slavila úspěch a vedení 5:0. Asijská hráčka jí ale oplatila stejně dlouhou bodovou šňůrou a pak se opět hrála přetahovaná. V závěru si Švábíková dokonce vypracovala vedení 17:15, ale koncovka znovu patřila světové devítce.

Švábíková skončila bez vítězství v základní skupině stejně jako deblisté Adam Mendrek a Ondřej Král. Louda po úvodní porážce vybojoval v úterý proti Canjurovi premiérovou českou mužskou výhru pod pěti kruhy v historii a první a od vítězství Tomasze Mendreka v Barceloně 1992

Olympijské hry 2024 proběhly od 26. července do 11. srpna v Paříži. O cenné kovy ve Francii bojovalo 111 českých sportovců, kteří nakonec získali pět olympijských medailí.