Stolní tenistka Matelová se na OH na třetí pokus dočkala výhry

Stolní tenistka Hana Matelová porazila na olympijských hrách v Paříži desátou nasazenou Yang Xiaoxin z Monaka 4:2 na sety a postoupila do 2. kola. Při své třetí účasti pod pěti kruhy se dočkala premiérové výhry.

Stolní tenistka Hana Matelová z Česka

V úvodní sadě Češka odvrátila dva setboly a sama proměnila čtvrtý, druhou potom jasně ovládla a ve třetí vedla 8:7. Čínská rodačka a 15. hráčka světa ale čtyřmi body v řadě set získala a vzápětí vyrovnala. Další dvě sady už ale jasně ovládla Matelová, jež proměnila druhý mečbol.

Čtyřiatřicetiletá zlínská rodačka porazila Yang Xiaoxin stejně jako před třemi lety ve finále turnaje v Tunisu. Ve druhém kole Matelová narazí na Nizozemku Britt Eerlandovou, která je v žebříčku o jedinou příčku výš.

Olympijské hry 2024 proběhly od 26. července do 11. srpna v Paříži. O cenné kovy ve Francii bojovalo 111 českých sportovců, kteří nakonec získali pět olympijských medailí.