Gymnasta Yulo vybojoval druhé olympijské zlato pro Filipíny v historii

Soutěž gymnastů na prostných vyhrál v Paříži Carlos Yulo a získal pro Filipíny druhé olympijské zlato v historii a první mužské. Vynahradil si tak zklamání z Tokia, kde byl těsně čtvrtý na přeskoku.

Soutěž gymnastů na prostných vyhrál v Paříži Carlos Yulo.

Čtyřiadvacetiletý Yulo dostal v dnešním finále od rozhodčích rovných 15 bodů a zvítězil o 34 tisícin před obhájcem zlata Arťomem Dolgopjatem z Izraele. Bronz získal nejlepší muž kvalifikace Jake Jarman z Británie.

Dvojnásobný mistr světa Yulo vybojoval první olympijskou medaili v kariéře a první pro Filipíny na pařížských hrách. Stal se druhým olympijským šampionem své země po vzpěračce Hidilyn Diazové, která triumfovala před třemi lety v Tokiu.

Olympijské hry 2024 proběhly od 26. července do 11. srpna v Paříži. O cenné kovy ve Francii bojovalo 111 českých sportovců, kteří nakonec získali pět olympijských medailí.