Skandál na OH. Judista chycen při dopingu

O třetí dopingový nález v olympijské Paříži se postaral afghánský judista Mohammad Samím Fajzád. Mezinárodní testovací agentura dnes oznámila, že účastník soutěže do 81 kg měl pozitivní test na anabolický steroid stanozolol. Fajzád, který ve středu oslaví 22. narozeniny, byl z olympiády vyloučen.

Afghánský judista Fajzád

V Paříži absolvoval jeden z šesti členů afghánské olympijské výpravy jediný zápas, v němž v úterý prohrál s Wachidem Borchashvilim z Rakouska.

Ve stejné váhové kategorii měl startovat Iráčan Sadžád Sahin, ale ještě před turnajem měl pozitivní test na dva druhy anabolických steroidů. O účast v boxerském turnaji přišla Nigerijka Cynthia Ogunsemiloreová, u které mimosoutěžní kontrola odhalila zakázané diuretikum furosemid.

Olympijské hry 2024 proběhly od 26. července do 11. srpna v Paříži. O cenné kovy ve Francii bojovalo 111 českých sportovců, kteří nakonec získali pět olympijských medailí.