Skvělá Seemanová končí zase šestá

Stejně jako na posledních letních olympijských hrách v Tokiu bere česká plavkyně Barbora Seemanová o tři roky později pod pěti kruhy v Paříži šesté místo na kraulařské dvoustovce. Zaplavala čas 1:55,47, kterým zůstala jen 35 setin sekundy za svým květnovým českým rekordem.

Barbora Seemanová po finále na 200 metrů volným stylem.

Z vítězství se v olympijském rekordu 1:53,27 radovala Australanka Mollie O´Callaghanová. Druhá skončila její krajanka Ariarne Titmusová, která v Paříži triumfovala v sobotu na dvojnásobné trati. Bronz získala pro Hongkong Siobhan Bernadette Haugheyová.

Už jen finálová účast byla z pohledu Seemanové velkým úspěchem, vždyť se do něj dostala jako jediná Evropanka. A 24letá rodačka z Prahy se svých soupeřek nezalekla.

Po padesáti i sto metrech obracela na průběžně třetí pozici, pak do toho ale šláply dvě největší favoritky z Austrálie, které začaly první polovinu volněji.

Po 150 metrech byla Seemanová čtvrtá, na posledním úseku už jí ale docházely síly. I tak je z toho stejně jako v Tokiu pro dvojnásobnou mistryni Evropy šesté místo.

I nadále tak platí, že nejlepším českým plaveckým maximem na LOH jsou pátá místa Daniela Málka na prsařské stovce i dvoustovce v Sydney 2000.

Pouhých patnáct hodin po konci finálového závodu by Seemanová měla plavat rozplavbu na poloviční trati. Stovku volným způsobem sice na ME v Bělehradě (stejně jako dvoustovku) vyhrála, v redukovaném světovém žebříčku je ale až jedenáctá.