Olympijskou vítězkou v golfu se stala Novozélanďanka Koová

Olympijskou vítězkou v golfu se stala Novozélanďanka Lydia Koová, která v Paříži zkompletovala svou sbírku medailí pod pěti kruhy. Bývalá světová jednička vylepšila druhé místo z Ria de Janeiro a bronz z Tokia. Nejlepší česká golfistka posledních let Klára Davidson Spilková obsadila 41. místo. Sára Kousková skončila při své olympijské premiéře na 55. příčce.

Novozélanďanka Lydia Koová ovládla soutěž golfistek.

Koová se dostala do čela soutěže po třetím kole, dnes zahrála jednu ránu pod par a zvítězila s náskokem dvou úderů. Švýcarka Morgane Metrauxová, která se před posledním kolem překvapivě dělila o první místo, finiš nezvládla. Připsala si sedm ran nad par a klesla na dělenou 18. pozici.

Na druhé místo poskočila Němka Esther Henseleitová, která se v posledním kole blýskla výsledkem -6. Bronz získala Číňanka Lin Si-jü, která rovněž nepatřila mezi favoritky. Obhájkyně prvenství a světová jednička Nelly Kordová z USA obsadila po svém nejhorším kole v turnaji (+3) dělené 22. místo.

Vítězka dvou turnajů Ladies European Tour Davidson Spilková si pohoršila o 18 pozic oproti tokijským hrám. V roce 2016 v Riu de Janeiro při návratu golfu do olympijského programu skončila na 48. příčce.