Hlavní obsah
ONLINE
OH ONLINE 5. 8.: Rohan těsně od senzační medaile. Lezec Ondra začal výborně, tyčkařka Švábíková je ve finále
Aktualizováno
Útok na medaili v kayakcrossu Čechům nevyšel. Lukáš Rohan se sice naprosto senzačně dostal do finále, nakonec v něm ale skončil čtvrtý. Jiří Prskavec nepřekonal nástrahy čtvrtfinále. Amálie Švábíková postoupila do tyčkařského finále. V pondělním dopoledni však byla z české atletické výpravy jediná, na hladké čtvrtce ani na té s překážkami nikdo z českých běžců nepostoupil. Lezec Adam Ondra je po boulderingové části semifinále na páté pozici. Čeká jej ještě středeční semifinále v lezení na obtížnost, v případě úspěchu pak páteční finále v dvojkombinaci disciplín. Web Sport.cz nabízí po celý den průběžně aktualizovanou online reportáž, ve které se zaměří na české reprezentanty, medailové události a nejdůležitější okamžiky programu.
FOTBAL: Domácí Francie je ve finále
Francouzští fotbalisté v semifinále olympijského turnaje porazili 3:1 po prodloužení Egypt. V pátečním finále v pařížském Parku princů se utkají se Španělskem.
Basketbal 3×3: Nizozemci ve finále zdolali Francii
Mužský olympijský turnaj v basketbalu 3×3 vyhráli Nizozemci po finálovém vítězství 18:17 po prodloužení nad domácí Francií. Bronz získali Litevci.
BASKETBAL 3×3: Olympijskými šampionkami jsou Němky
Olympijskými šampionkami v basketbalu 3×3 se v Paříži staly Němky. V evropském finále porazily Španělsko 17:16. Bronz získaly Američanky.
ATLETIKA: Duplantis vyhrál soutěž tyčkařů a posunul vlastní světový rekord
Švéd Armand Duplantis splnil roli favorita, vyhrál v Paříži olympijskou soutěž tyčkařů a posunul vlastní světový rekord na 625 centimetrů.
ATLETIKA: Hodgkinsonová vyhrála v běhu na 800 metrů
Britka Keely Hodgkinsonová vyhrála olympijské finále v běhu na 800 metrů v čase 1:56,72 a ke třem stříbrům z globálních akcí přidala nejcennější kov.
ATLETIKA: Diskařka Allmanová obhájila zlato
Americká diskařka Valarie Allmanová obhájila v Paříži olympijské zlato výkonem 69,50 m. Stříbro má Číňanka Feng Pin jen díky lepšímu druhému pokusu.
ATLETIKA: Zlato v běhu na 5000 metrů pro Chebetovou
Světová rekordmanka na 10.000 m Keňanka Chebetová porazila ve finiši závodu na 5000 metrů krajanku Kipyegonovou.
PLÁŽOVÝ VOLEJBAL: S turnajem se rozloučil bývalý hráč basketbalové NBA
V osmifinále se rozloučil s olympijským turnajem plážových volejbalistů v Paříži Američan Chase Budinger, který má za sebou sedm sezon v basketbalové NBA. Bývalý hráč Houstonu a Minnesoty a jeho partner Miles Evans nestačili na obhájce zlatých medailí Anderse Mola a Christiana Söruma, kterým podlehli 16:21 a 14:21.
ATLETIKA: Nedařilo se ani dalším českým sprinterům
Ondřej Macík ani Eduard Kubelík se nekvalifikovali v rozběhu na 200 metrů do semifinále a čekají je úterní opravy.
FOTBAL: Španělsko je ve finále
Španělští fotbalisté v semifinále olympijského turnaje porazili po obratu 2:1 Maroko a stejně jako před třemi lety v Tokiu si zahrají o zlaté medaile.
ATLETIKA: Němejc musí do oprav
Český sprinter Tomáš Němejc zaběhl v rozběhu na 200 metrů čas 21,03 sekund a musí do úterních oprav.
VOLEJBAL: Francouzi přetlačili Německo a vyhřívají se v semifinále
Set od senzačního vyřazení byli obhájci titulu Francouzi, nakonec ale duel s Německem otočili a zvítězili 3:2. Obhájci zlata z Tokia prohráli úvodní dva sety 18:25 a 26:28, pak ale v bouřlivé kulise před 10.000 fanoušky utkání otočili a rozhodující set získali 15:13. V semifinále nastoupí proti Itálii.
POZEMNÍ HOKEJ: Číňanky šokovaly Austrálii
Čínské pozemní hokejistky překvapivě porazily ve čtvrtfinále olympijského turnaje v Paříži 3:2 Austrálii a po šestnácti letech postoupily do semifinále. Australanky přitom ovládly bez porážky základní skupinu, zatímco Číňanky prošly do vyřazovací části z posledního čtvrtého postupového místa.
ATLETIKA: Habarta kvůli zranění vzdal
Český steeplař Tomáš Habarta zranění, kvůli němuž nastoupil do rozběhu se zatejpovaným kolenem, nepřekonal a po necelé minutě byl nucen odstoupit.
JACHTING: Bouwmeesterová bude nejúspěšnější v historii
Nizozemská jachtařka Marit Bouwmeesterová má den před koncem olympijské soutěže v kategorii ILCA 6 neboli Laser Radial na prvním místě nedostižný náskok. Šestatřicetiletá závodnice zopakuje triumf z Ria de Janeiro 2016 a stane se nejúspěšnější jachtařkou olympijské historie. Ve sbírce má také stříbro z Londýna 2012 a bronz z Tokia 2021. Překoná bilanci Britky Hannah Millsové, která v letech 2012 až 2021 nasbírala dvě zlata a stříbro ve třídě 470.
DRÁHOVÁ CYKLISTIKA: Světový rekord Britek
Britské dráhové cyklistky Katy Marchantová, Sophie Capewellová a Emma Finucaneová vytvořily v dnešní kvalifikaci týmového sprintu na olympijských hrách v Paříži časem 45,472 sekundy nový světový rekord. Dosavadní maximum Číňanek vylepšily o 15 tisícin. Kvalifikací o nasazení v ženském týmovém sprintu začal na oválu haly Vélodrome National de Saint-Quentin-en-Yvelines olympijský program dráhařů. Britky ji vyhrály v rekordním čase, dosáhly průměrné rychlosti téměř 59,38 kilometru v hodině. Číňanky držely dosavadní rekord (45,487) od 26. června.
BADMINTON: Dán Axelsen obhájil triumf
Dánský badmintonista Viktor Axelsen obhájil olympijské prvenství z Tokia. Třicetiletý dvojnásobný mistr světa v pařížském finále porazil dvakrát 21:11 Kunlavuta Vitidsarna z Thajska. Bronz ve dvouhře získal Zii Jia Lee z Malajsie. V pěti badmintonových soutěžích v Paříži byl Axelsen stejně jako v Tokiu jediným evropským medailistou.
PLAVÁNÍ: Šampionka Titmusová si dá pauzu
Australská hvězda Ariarne Titmusová si po olympijských hrách v Paříži, kde získala dvě zlaté medaile, dá zhruba roční přestávku od plavání. Informovala o tom agentura AFP. „Dám si hodně dlouhou pauzu, než se k plavání vrátím,“ řekla Titmusová. „Až se na to prostě budu cítit. A nejspíš to bude asi tak za rok,“ dodala třiadvacetiletá plavkyně. Titmusová v Paříži získala zlato v kraulařských závodech na 400 metrů a 4×200 metrů. Navíc přidala stříbra na dvoustovce a osmistovce. Celkem má čtyřnásobná mistryně světa na kontě osm olympijských medailí.
VODNÍ SLALOM: Rohan končí bez medaile
Ve finále už to nevyšlo. Lukáš Rohan se krátce po startu propadl na čtvrtou pozici. Chyby soupeřů tentokrát nepřišly, a tak 29letý rodák z Mělníka obsadil v kayakcrossu konečné čtvrté místo. I to je pro něj nad očekávání. Čeští vodní slalomáři však poprvé od olympiády v Barceloně v roce 1992 končí bez medaile, nejlepším umístěním je právě čtvrtá pozice Rohana, čtvrté čtvrté místo českých sportovců v Paříží.
Zlato slaví Novozélanďan Finn Butcher, mezi ženami zvítězila Australanka Noemie Foxová, sestra slavnější Jessiky Foxové.
VODNÍ SLALOM: Další Rohanův zázrak, pojede finále
Rohan naprosto pokazil start semifinále. Díky chybám soupeřů se však skoro zázračně posunul před Francouze Neveua a Švýcara Dougouda na druhou pozici a postoupil mezi nejlepší čtyřku do finále kayakcrossu. Jako kanoista v disciplíně, kterou téměř vůbec netrénoval. Finále je na programu krátce po páté hodině.
VODNÍ SLALOM: Rohan se štěstím postupuje
Lukáš Rohan ve čtvrtfinále kayakcrossu sice dojel až na třetím místě, navíc u něj svítil prohřešek za špatné projetí páté branky. Nakonec je ovšem všechno jinak. Původně druhého Francouze Titouana Castricka totiž rozhodčí diskvalifikovali, naopak u Rohana porušení pravidel zmizelo, a tak se český závodník posunul na postupové druhé místo. Semifinále, do kterého se probojovala nejlepší osmička, pojede v 16:28 hodin.
VODNÍ SLALOM: Prskavec vyřazen ve čtvrtfinále
Jiřímu Prskavcovi start do čtvrtfnále nevyšel a zařadil se na poslední čtvrté místo. Pak si ale o jednu příčku polepšil a na třetí pozici byl ještě na poslední osmé protivodné brance. Na ní ale chyboval a pustil před sebe Slováka Grigara. A toto pochybení musí Prskavce obrovsky mrzet, neboť v cíli první Španěl Ochoa byl diskvalifikovaný za neprojetí poslední branky a s Britem Clarkem tak spadl postup mezi nejlepší osmičku do klínu Slovákovi Grigarovi. Prskavec končí jedenáctý.
GYMNASTIKA: Bilesová čtvrté zlato nezískala
Hvězdná americká gymnastka Simone Bilesová obsadila na kladině až páté místo a čtvrté zlato na olympijských hrách v Paříži nezískala. Vyhrála Italka Alice D'Amatová před Čou Ja-čchin z Číny a krajankou Manilou Espositovou. Bilesová v Paříži ovládla víceboj, přeskok a byla i u amerického triumfu v soutěži družstev. Na ženský rekord v počtu zlatých medailí už nedosáhne. Sedmadvacetiletá Američanka má na kontě sedm triumfů pod pěti kruhy. O rekord se s devíti zlatými medailemi dělí americká plavkyně Katie Ledecká a bývalá sovětská gymnastka Larisa Latyninová. Bilesová navíc v závěrečné soutěži v prostných skončila „až“ druhá těsně za Brazilkou Rebecou Andradeovou.
Na hrazdě mužů triumfoval japonský gymnasta Šinnosuke Oka a získal po družstvech a víceboji třetí zlatou medaili v Paříži.
VODNÍ SLALOM: Prskavec s Rohanem už za chvíli v akci
Už v půl čtvrté startuje čtvrtfinále nové olympijské disciplíny kayakcross. Nejprve přijdou na řadu ženy, mezi elitní šestnáctkou české zastoupení chybí. V 15:52 odstartují i muži. Jiří Prskavec zasáhne do prvního ze čtyř čtvrtfinále a o dvě postupová místa zabojuje s Britem Clarkem, Španělem Ochou a Slovákem Grigarem. Soupeřem Lukáše Rohana budou v závěrečném čtvrtfinále Francouz Castryck, jenž ho porazil v rozjížďce, Němec Hegge a Australan Carter.
LEZENÍ: Polka posunula světový rekord
Lezení na rychlost je nově v programu olympijských her zařazeno jako samostatná disciplína. A hned v kvalifikaci zazářila Polka Aleksandra Miroslawová vylepšením vlastního světového rekordu. Posunula ho hned dvakrát až na 6,06 sekundy. Muži začnou olympijskou soutěž v rychlosti v úterý, světovým rekordmanem je Američan Samuel Watson výkonem 4,79.
V australském týmu se rozšířil covid
Mezi australskými sportovci na olympijských hrách v Paříži se už objevilo více než 40 případů koronaviru či jiných respiračních onemocnění. Australské agentuře AAP to řekli šéftrenér plavecké reprezentace Rohan Taylor a hlavní lékařka olympijského týmu Carolyn Brodericková.
Taylor uvedl, že během devíti dnů olympijských soutěží závodili někteří plavci navzdory nákaze covidem-19. Jedním z nich byl Zac Stubblety-Cook, stříbrný medailista na 200 metrů prsa, naopak Lani Pallisterová či Ella Ramsayová se ze závodů po pozitivních testech odhlásily.
Australané, kteří v medailovém pořadí drží čtvrtou příčku, mají v olympijské vesnici dvě zařízení na PCR testy. K pondělku na nich bylo podle šéflékařky Broderickové provedeno 84 testů a zhruba z poloviny vyšel pozitivní výsledek. „Tyto přístroje jsou jedním z hlavních důvodů, proč se nákaza nešíří víc. Výsledek se dozvíme za 45 minut a můžeme tak podniknout nutná opatření a zahájit léčbu krátce poté, co sportovci pocítí první symptomy,“ řekla Brodericková.
VOLEJBAL: Poláci zlomili prokletí, jsou v semifinále
Po 44 letech si polští volejbalisté zahrají na olympijských hrách o medaili. Od zlata v Montrealu 1976 se jedinkrát dostali do semifinále o čtyři roky později a prokletí zlomili dnes v Paříži vítězstvím 3:1 nad Slovinci. Přestože v posledních letech Poláci opakovaně bojují o titul na světových či evropských šampionátech, na olympiádách pro ně klíčový čtvrtfinálový zápas býval konečnou. Vypadli v něm na pěti olympiádách za sebou počínaje Aténami.
STŘELBA: Čeští brokaři v mixu osmí
Trápení českých střelců nezlomil ani mix ve skeetu. Brokař Jakub Tomeček sice trefil všech 75 letících terčů, jenže jeho parťačce Barboře Šumové se vůbec nedařilo a zapsala hned sedm chyb. V nabité konkurenci to stačilo jen na osmou pozici z 15 týmů. Ve finále si to rozdají Američané proti Itálii, o bronz se poperou dvojice z Číny a Indie.
ATLETIKA: Čtvrtkařky musejí do oprav
Českým čtvrtkařkám se nedařilo. V prvním běhu se představila Tereza Petržilková, v čase 51,92 skončila na předposledním osmém místě. Devatenáctiletá Lurdes Gloria Manuel obsadila časem 52,20 ve svém rozběhu šestou příčku. Do oprav musí i třetí česká zástupkyně Lada Vondrová, jež v čase 51,80 skončila pátá.
GYMNASTIKA: Číňská obhajoba na bradlech
Čínský gymnasta Cou Ťing-jüan obhájil na OH v Paříži zlato na bradlech. Druhý skončil Ilja Kovtun z Ukrajiny, třetí byl Šinnosuke Oka z Japonska. Cou Ťing-jüan dostal od rozhodčích 16,2 bodu a před Kovtunem zvítězil s náskokem sedmi desetin. Na hrách v Paříži získal třetí medaili po druhých místech v soutěži družstev a na kruzích.
BADMINTON: Korejská favoritka An Se-jong má zlato
Olympijské zlato ve dvouhře badmintonistek získala v Paříži nejvýše nasazená An Se-jong z Koreje. Úřadující mistryně světa ve finále porazila 21:13, 21:16 Číňanku Che Ping-ťiao. Bronz připadl bez boje Gregorii Tunjungové z Indonésie, protože Španělka Carolina Marínová k utkání kvůli zranění ze semifinále nastoupit nemohla.
LEZENÍ: Ondra je po boulderu pátý
Solidní vklad položil pro postup do osmičlenného finále lezecké kombinace český zástupce Adam Ondra. V semifinále boulderu s jedním topem a celkovým ziskem 48,7 bodu obsadil pátou příčku. Na závodníky od sedmé do jedenácté příčky má náskok kolem čtrnácti bodů. V lezení na obtížnost, které je na programu ve středu, je k mání opět celkem sto bodů. Zatím dominují Japonci. Soratu Anraku jako jediný zapsal dva topy a nasbíral 69 bodů, druhý Tomoa Narasaki má na kontě 54,4 bodu, třetí Brit Toby Roberts o tři desetiny méně.
ATLETIKA: Švábíková slaví postup do finále tyčky
Tyčkařka Amálie Švábíková výborně vstoupila do kvalifikace. Na první pokus se přehoupla přes laťku 440 i 455 centimetrů. A na další výšku už ani jít nemusela. Pouze jedenáct závodnic se totiž přehouplo přes 455 centimetrů, a tak 24letá atletka postoupila z děleného prvního místa. Finále ovšem bude netradičně početné. Místo klasických 12 závodnic jich bude skákat dvacet. Dalších devět tyčkařek totiž zdolalo 440 centimetrů na první pokus, a jelikož mají stejný zápis, podělí se o poslední dvanácté místo.
LEZENÍ: Na závěr topoval i Ondra
Výborně! Tohle bylo potřeba. Favorité začali topovat, a tak potřeboval zabrat na posledním čtvrtém boulderu i Adam Ondra. To se povedlo, na třetí pokus vylezl až na finální chyt. Zapsal 24,8 bodu, celkem má na kontě 48,7 bodu a je průběžně druhý. Další lezci jsou však ještě na stěně, i tak to však bude pro českého reprezentanta dobrá výchozí pozice pro druhou část semifinále, tedy lezení na otížnost, které je na programu ve středu.
ATLETIKA: Krsek si zaběhl osobák, ale nepostoupil
Čtvrtkař Matěj Krsek si vylepšil dojem po nepovedeném rozběhu. V opravách si totiž o 33 setin vylepšil osobní rekord, zapsal čas 45,53 a ve svém běhu skončil druhý. Přímý postup mu tak unikl, stejně jako postup na čas. Další atleti v jiných bězích totiž byli rychlejší, do semifinále se tak Krsek nepodívá.
LEZENÍ: První top zapsal favorit Schubert
Semifnále boulderu v semifinále kombinace sportovního lezení se dočkalo prvního topu. Zapsal ho na prvním boulderu rakouský favorit, třetí z Tokia, Jakob Schubert. Rozhodovat se však bude především v lezení na obtížnost, jelikož bodové rozdíly za započtené zóny budou minimální. Odskočil zatím akorát Schubert a vzápětí domácí Sam Avezou, jenž vylezl závěrečný čtvrtý boulder. Adam Ondra zapsal na prvních dvou boulderech po 9,6 bodech za druhou zónu, na třetím boulderu vylezl jen první a přidal 4,7 bodů.
LEZENÍ: Ondra začal solidně
Lezec Adam Ondra má za sebou první boulder v semifinále. Na čtvrtý pokus se dostal do druhé zóny, zapisuje tak 9,6 bodu. Od topu, který zatím nezdolal nikdo, nebyl daleko, ale obtížný poslední chyt nedokázal udržet. Podobně si vedl i na druhém boulderu. Znovu vylezl na čtvrtý pokus do druhé zóny a opět zapsal 9,6 bodu. Prozatím drží pátou příčku. Zatím nikdo ze závodníků nezapsal top na žádném ze čtyř boulderů! To je trochu ostuda pro stavěče trati.
ATLETIKA: Jíchová z opravného běhu nepostoupila
Česká atletka Nikoleta Jíchová ze čtvrtého místa z opravného běhu na 400 metrů s časem 55,31s do semifinále nepostoupila.
STŘELBA: Číňan Li Jüe-chung má zlato z rychlopalné pistole
Olympijským šampionem ve střelbě z rychlopalné pistole se stal Číňan Li Jüe-chung. Druhý byl Korejec Čo Jong-če, třetí další Číňan Wang Sin-ťie.
ATLETIKA: Müller musí do oprav
Vít Müller byl v rozběhu na 400 metrů překážek v Paříži šestý v čase 49,44 sekundy a v úterý ho čekají opravy.
STŘELBA: Tomeček bezchybný, Šumová třikrát netrefila
Čeští střelci mají za sebou ve smíšené štafetě skeetařů první kolo. Jakub Tomeček neminul ani jeden terč, jeho týmová kolegyně Barbora Šumová však netrefila třikrát. Češi jsou tak se 47 body na průběžném desátém místě. Do bojů o medaile postoupí jen nejlepší čtyři páry.
TRIATLON: Ve smíšené štafetě vybojovali zlato Němci
Závod smíšených triatlonových štafet vyhrálo Německo. Až fotofiniš rozhodl o tom, že stříbro patří Velké Británii a bronz USA.
LEZENÍ: Ondra zahajuje útok na medaili
Lezec Adam Ondra vstupuje na olympijských hrách do dvojkombinace. V Paříži začíná dnes od 10 hodin dvacítka lezců boulderingem. Favoritem je mistr svět Rakušan Jakob Schubert, Ondra skončil loni v Bernu šestý.
TRIATLON: Začal závod ve smíšené štafetě
Triatlonisté se v pondělí v 8 hodin ráno znovu ponořili do Seiny, aby absolvovali smíšenou štafetu. V ní lze očekávat další souboj hostitelské země s britskými triatlonisty, po individuálních závodech mají obě země zlato a bronz. Triumf z Tokia obhajují Britové, ale Francouzi mají letos vyrovnanější tým, neboť jejich dvojky obsadily shodně čtvrtá místa.
ATLETIKA: Duplantis si jde pro zlato
V pondělí bude o zlato (od 19h) bojovat i fenomenální skokan o tyči Armand Duplantis. Jen málokterá z 329 olympijských disciplín má tak jasného favorita. Švéd už má olympijské zlato, dva tituly mistra světa, osmkrát zlepšil světový rekord. Tři roky od Diamantové ligy v Lausanne ho nikdo neporazil. Z finálových soupeřů se letos žádný nepřehoupl přes šest metrů. Duplantis to dokázal osmkrát a v pondělí může atakovat své maximum 624 cm z dubnového mítinku v čínském Sia-menu.
STŘELBA: Tomeček a Šumová startují ve skeetu smíšených dvojic
Program na střelnici v Chateauroux zakončí soutěž ve skeetu smíšených dvojic. Ve čtrnácti dosavadních disciplínách Češi na medaili nedosáhli, nejblíž k ní měl Jiří Přívratský, který skončil ve střelbě z malorážky čtvrtý. Bez medaile se česká střelecká výprava dosud vracela jen jednou - z Ria de Janeiro v roce 2016. Není moc pravděpodobné, že by se ve skeetařském mixu nulová bilance změnila. Jakub Tomeček byl v individuální soutěži dvanáctý, Barbora Šumová ještě o deset míst níž.
GYMNASTIKA: Bilesová se pokusí o historický zápis
Američanka Simone Bilesová se může v pondělí stát první gymnastkou, která získá na jedněch hrách pět zlatých medailí. Už má při své třetí účasti na hrách celkem sedm zlatých. Další může přidat na kladině a v prostných, kde sklízela ve víceboji i v družstvech nejvyšší známky. Pokud se jí to podaří v pondělí zopakovat, dostihne v počtu vítězství nejúspěšnější olympioničky všech dob - někdejší sovětskou gymnastku Larisu Latyninovou a americkou plavkyni Katie Ledeckou.
LEZENÍ: Ondra cítí životní formu
Lezec Adam Ondra dnes vstoupí na olympijských hrách do dvojkombinace. A v Paříží cítí šanci na medaili. „Jsem si jistý, že jsem tu v životní formě, ale zároveň vím, že úroveň se strašně posunula. Určitě šance na medaili je,“ řekl v rozhovoru pro Sport.cz před svým startem.
CO SE DNES DĚJE
ATLETIKA – Muži: 10.05 400 m přek. – rozběhy (Müller), 10.10 disk – kvalifikace, 11.20 400 m – opravy (Krsek), 19.00 tyč – finále, 19.04 3000 m přek. – rozběhy (Habarta), 19.55200 m – rozběhy (Macík, Kubelík, Němejc) Ženy: 10.40 tyč – kvalifikace (Švábíková), 10.50 400 m přek. – opravy (Jíchová), 11.55 400 m – rozběhy (Manuel, Vondrová, Petržilková), 12.50 200 m – opravy, 20.30 disk – finále, 20.45 200 m – semifinále, 21.15 5000 m – finále, 21.47 800 m – finále.
BADMINTON – Muži: 14.30 dvouhra – finále. Ženy: 9.45 dvouhra – finále.
BASKETBAL 3×3 – Muži, semifinále: 18.00 Francie–Lotyšsko, 19.00 Nizozemsko–Litva. 21.30 o 3. místo. 22.30 finále. Ženy, semifinále: 17.30 Španělsko–USA, 18.30 Německo–Kanada. 21.00 o 3. místo. 22.00 finále.
DRÁHOVÁ CYKLISTIKA – Muži: 17.27 a 19.09 stíhací závod družstev– kvalifikace. Ženy: 17.00 týmový sprint – kvalifikace, 18.55 vyřazovací část, 19.59 finále.
FOTBAL – Muži, semifinále: 18.00 Maroko–Španělsko, 21.00 Francie–Egypt.
JACHTING – Muži: 12.13 Kite – 4 jízdy, 14.40 Dinghy – 2 jízdy. Ženy: 12.03 Kite – 4 jízdy, 12.15 Dinghy – 2 jízdy. Mix: 12.05 Nacra 17 – 3 jízdy, 17.05 Dinghy – 2 jízdy.
JEZDECTVÍ – 14.00 parkur – kvalifikace.
PLÁŽOVÝ VOLEJBAL – Muži: 10.00, 14.00, 17.00 a 22.00 osmifinále. Ženy: 9.00, 13.00, 18.00 a 21.00 osmifinále.
POZEMNÍ HOKEJ – Ženy, čtvrtfinále: 10.00 Austrálie–Čína, 12.30 Argentina–Německo, 17.30 Nizozemsko–Velká Británie, 20.00 Belgie–Španělsko.
SKOKY DO VODY – Ženy: 10.00 10 m věž – kvalifikace, 15.00 semifinále.
SPORTOVNÍ GYMNASTIKA – Muži: 11.45 bradla – finále, 13.33 hrazda – finále. Ženy: 12.38 kladina – finále, 14.23 prostná – finále.
SPORTOVNÍ LEZENÍ – Muži: 10.00 bouldering – semifinále (Ondra). Ženy: 13.00 a 13.35 rychlost – kvalifikace.
STOLNÍ TENIS – Muži: 11.00, 15.30 a 20.00 týmy – osmifinále. Ženy: 10.00, 15.00 a 20.30 týmy – osmifinále.
STŘELBA – Muži: 9.30 rychlopalná pistole – finále. Mix: 9.00 skeet, mix týmy – kvalifikace (Tomeček, Šumová), 15.00 finále.
SURFING – Muži: 19.00 semifinále, 22.46 finále. Ženy: 19.00 semifinále, 23.27 finále.
SYNCHRONIZOVANÉ PLAVÁNÍ – 19.30 týmy, technický program.
TRIATLON - Smíšené štafety: 8.00
VODNÍ PÓLO – Muži: 12.05 Maďarsko–Srbsko (B). 13.35 Austrálie–Japonsko (B). 15.10 Řecko–Itálie (A). 18.30 Chorvatsko–USA (A). 20.05 Francie–Španělsko (B). 21.40 Rumunsko–Černá (A).
VODNÍ SLALOM – Muži: 15.52 kajakkros – čtvrtfinále (Rohan, Prskavec), 16.28 semifinále, 16.48 o 5.-8. místo, 17.00 finále. Ženy: 15.30 kajakkros – čtvrtfinále, 16.15 semifinále, 16.43 o 5.-8. místo, 16.55 finále.
VOLEJBAL – Muži, čtvrtfinále: 9.00 Slovinsko–Polsko, 13.00 Itálie–Japonsko, 17.00 Francie–Německo 21.00 USA–Brazílie.
ZÁPAS – Muži, řecko-římský: 15.00 do 60 kg a do 130 kg – kvalifikace, 16.20 do 60 kg a do 130 kg – čtvrtfinále, 21.00 do 60 kg – semifinále, 21.20 do 130 kg – semifinále. Ženy, volný styl: 15.00 do 68 kg – osmifinále, 16.20 čtvrtfinále, 21.40 semifinále.
Související témata:
Postranní panel
Reklama
Reklama
Postranní panel
Reklama