Německé fotbalistky slaví bronz

Fotbalistky Německa v utkání o třetí místo na olympijských hrách porazily gólem z penalty Španělsko 1:0. Bronz je pro ně pátou medailí pod pěti kruhy, dovedl je k ní třiasedmdesátiletý trenér Horst Hrubesch, bývalý německý reprezentant. Autorkou vítězné branky byla Giulia Gwinnová. V sobotu se o zlato utkají Brazílie a USA.

Německé fotbalistky vydolovaly z pařížské olympiády bronz.

Španělky byly v prvním poločase k brance blíž, do přestávky dvakrát trefily břevno. Rozhodlo se až ve druhém dějství, poté co brankářka Cata Collová srazila k zemi Gwinnovou. Nařízenou penaltu sama faulovaná hráčka v 65. minutě jistě proměnila.

Dramatický zápas vyvrcholil v deváté minutě nastavení, kdy výhodu pokutového kopu dostalo také Španělsko. Kapitánka Alexia Putellasová ale neuspěla a brankářka Ann-Katrin Bergerová se po úspěšném zákroku stala hrdinkou.

Ženy se ve fotbale představily na hrách poosmé. Němky mají zlato z Ria de Janeiro (2016), v Lyonu dnes přidaly již čtvrtý bronz. Španělky zatím medaili z olympiády nemají.

Olympijské hry 2024 proběhly od 26. července do 11. srpna v Paříži. O cenné kovy ve Francii bojovalo 111 českých sportovců, kteří nakonec získali pět olympijských medailí.