Na olympiádě budou závodit i dálkař Meindlschmid a steeplař Habarta

Českou atletickou nominaci na olympijské hry v Paříži rozšířili dálkař Petr Meindlschmid a národní rekordman v běhu na 3000 metrů překážek Tomáš Habarta. Český svaz oznámil na svém webu, že se oba finalisté nedávného mistrovství Evropy v Římě posunuli na postupové pozice v žebříčku po odhlášení některých atletů umístěných před nimi. Pod pěti kruhy bude startovat třicet českých atletů.

Petr Meindlschmid v dálkařském finále

„Petr Meindlschmid i Tomáš Habarta v letošní sezoně podávají neskutečné výkony. I na mistrovství republiky odvážně závodili a snažili se splnit přímý limit na olympiádu. To jim sice nevyšlo, ale štěstí přeje připraveným, a tak naši výpravu doplní i oni,“ řekl svazový předseda Libor Varhaník. Oba dodatečně nominovaní atleti závodí za Slováckou Slavii Uherské Hradiště.

Teprve osmnáctiletý Meindlschmid, kterého připravuje Jiří Brázdil, na evropském šampionátu v Římě nejprve v kvalifikaci poprvé v kariéře překonal osmimetrovou hranici a ve finále pak v juniorském národním rekordu 803 cm obsadil sedmé místo. O dva roky starší Habarta v květnu v Chorzówě vylepšil téměř 52 let starý český rekord Dušana Moravčíka v běhu na 3000 metrů překážek. V římském finále svěřenec Hakima Saleha skončil desátý a národní maximum stlačil na 8:21,83.