Velký zvrat u Seemanové. Do večerního semifinále nakonec postupuje

Pouhých patnáct hodin po šestém místě ve finále kraulařské dvoustovky plavala Barbora Seemanová rozplavbu na poloviční trati. Časem 54,66 sice obsadila 17., první nepostupové místo, jenže původně šestnáctá Kanaďanka Mac Neilová se nakonec ze semifinále odhlásila. Devatenáctiletý Daniel Gracík při své premiéře na olympijských hrách do semifinále kraulařské stovky neprošel. V rozplavbě zaplaval čas 49,65, kterým zaostal 72 setin za svým květnovým českým rekordem. Celkově skončil na 39. místě, za postupovým místem zaostal o vteřinu a 24 setin.

Barbora Seemanová

Paříž (od našeho zpravodaje) ‑ Za poslední postupující Kanaďankou Mac Neilovou zaostala čtyřiadvacetiletá Češka o pět desetin vteřiny. Úřadující evropská šampionka tak nenavázala na svůj vlastní červnový rekord vytvořený právě na ME v Bělehradě (53,50). Přesto po zhruba dvou hodinách od konce závodu mohla Seemanová slavit, semifinále (od 21:33) si nakonec zaplave.

Postup do finále by byl velkým překvapením. Seemanová hlavně bude chtít zaplavat lépe než v rozplavbě.

„Ten závod byl prostě od začátku až do konce špatný. Provedením i vším ostatním. Nejsem unavená, ale nemohla jsem se do toho dostat a rozjet se. První náhradnice s takovým časem není nic, co by se mělo oslavovat,“ neskrývala Seemanová rozčarování ze svého výkonu i času,“ ještě v době, kdy měla za to, že se jí semifinále týkat nebude.

Posledním vystoupením Seemanové pod pěti kruhy v Paříži bude páteční polohový závod na 200 metrů.

Gracík má kraulařskou stovku spíše jako doplňkovou disciplínu, tou hlavní je stejně dlouhá trať motýlkem. V ní jsou rozplavby na programu v pátek.

Daniel Gracík před svým debutem na OH

Olympijské hry 2024 proběhly od 26. července do 11. srpna v Paříži. O cenné kovy ve Francii bojovalo 111 českých sportovců, kteří nakonec získali pět olympijských medailí.