Článek
Národní agentura pro boj proti online nenávisti oficiálně zahájila vyšetřování „kyberšikany na základě pohlaví, veřejného urážení na základě pohlaví, veřejného podněcování k diskriminaci a veřejného urážení na základě původu“. Případem byla pověřena Centrála pro boj se zločiny proti lidskosti a zločiny z nenávisti.
Pařížská účast Chalífové a také další čerstvě dekorované olympijské šampionky Lin Jü-tching z Tchaj-wanu v kategorii do 57 kg provázely bouřlivé debaty o oprávněnosti jejich startu kvůli pochybnostem o jejich pohlaví. Boxerky byly loni diskvalifikovány v průběhu mistrovství světa pořádaném Mezinárodní boxerskou asociací (IBA) na základě blíže nespecifikovaných testů. IBA tehdy uvedla, že nesplnily kritéria potřebná k účasti, neboť měly „v porovnání s ostatními účastnicemi soutěžní výhodu“.
Olympijský turnaj nicméně organizoval Mezinárodní olympijský výbor (MOV), který loni IBA kvůli kontroverzím s jejím řízením a financováním z olympijského hnutí vyloučil. Podle jeho regulí obě boxerky na hrách startovat směly.
Chalífová se po zisku zlaté medaile ve váhové kategorii do 62 kg rozhodla podle svého právního zástupce „vést nový boj: za spravedlnost, důstojnost a čest“. Podala proto žalobu a věří, že vyšetřování odhalí, „kdo inicioval tuto misogynní, rasistickou a sexistickou kampaň a také ty, kteří podporovali tento digitální lynč“.
Olympijské hry 2024 proběhly od 26. července do 11. srpna v Paříži. O cenné kovy ve Francii bojovalo 111 českých sportovců, kteří nakonec získali pět olympijských medailí.